Technologie & IT

Co zrobić gdy zgubimy pilota samochodowego?

Zgubienie kluczyków lub pilota do samochodu to sytuacja, która chociaż raz przydarzyła się praktycznie każdemu kierowcy. Najczęściej jej powodem jest roztargnienie lub pośpiech. Brak tych akcesoriów jest bardzo kłopotliwy, ponieważ bez nich wejście do pojazdu jest niemożliwe. Warto więc dowiedzieć się, jak uchronić się przed taką sytuacją.

Jak poradzić sobie, gdy nie możemy otworzyć swojego samochodu?

Wyjściem z tej sytuacji jest przede wszystkim użycie zapasowych kluczyków lub pilota. Zdecydowanie warto więc trzymać je w bezpiecznym miejscu i w razie potrzeby po nie sięgnąć. Zdarza się jednak, że mimo iż je posiadamy nie mamy możliwości ich użycia ze względu na to, że znajdują się zbyt daleko. W takiej sytuacji warto zastosować uniwersalny pilot samochodowy, dzięki któremu uda nam się otworzyć samochód.

Jeśli podejrzewamy, że kluczyki lub pilot padły łupem złodziei najlepszym wyjściem będzie wymiana wszystkich zamków. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że niepowołane osoby nie dostaną się do jego wnętrza. Trzeba pamiętać, aby wymienić nie tylko zamki wejściowe, ale również ten od stacyjki. Zapasowe kluczyki można natomiast dorobić w Autoryzowanym Serwisie Obsługi. Niezbędne jest posiadanie pełnej dokumentacji poświadczającej własność.

Tańszym i szybszym rozwiązaniem jest dorobienie kluczy na własną rękę w punkcie dorabiania kluczy do aut. Jeśli nie mamy możliwości szybkiego dostania się do wnętrza pojazdu konieczne będzie wezwanie ślusarza, który pomoże nam otworzyć drzwi.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − trzy =