Technologie & IT

Jak robić dobre zdjęcia telefonem?

Na początku należy obalić pierwszy fotograficzny mit, jakoby dobre zdjęcia dało się robić wyłącznie profesjonalnym sprzętem. Otóż fachowcy w tej dziedzinie zgodnie podkreślają, że efekty buduje nie tyle aparat z najwyższej półki, co doświadczenie samego fotografa. Aby zrobić jedno naprawdę dobre zdjęcia, wcześniej trzeba wykonać setki nie tak udanych ujęć. W dzisiejszych czasach nie trzeba mieć nawet tradycyjnego sprzętu, wystarczy smartfon.

Niektóre z tych urządzeń zostały stworzone z myślą o fotografach amatorach, tak jak chociażby Huawei p9 eva-l09 cena jest tu przystępna w stosunku do możliwości. Opłaca się zresztą zainwestować w szereg innowacyjnych funkcji. Ułatwią robienie różnych zdjęć, często w skrajnie odmiennych warunkach.

Operowanie światłem i linia złotego podziału

Robienie zdjęć przy użyciu smartfonu Huawei p8 gra-l09 pod wieloma względami nie różni się od obsługi klasycznego aparatu fotograficznego. Najważniejsze są tu podstawowe zasady, wśród których priorytetowy wydaje się tak zwany złoty podział. Podzielenie kadru za pośrednictwem dwóch poziomych i dwóch pionowych linii pozwala dostrzec miejsca kluczowe w odbiorze zdjęcia.

To także wskazówka dotycząca wykorzystania naturalnych elementów krajobrazu. Nie bez znaczenia jest też odpowiednie światło. Sprzymierzeńcem fotografa są półcienie, dlatego najlepsze ujęcia wykonuje się o świcie lub o zachodzie słońca. Przymierzając się do zrobienia portretu, najlepiej zadbać o doświetlenie twarzy, ale bez wystawienia modela bezpośrednio pod słońce.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 17 =