Sposób życia i styl

Co zrobić z ciałem zwierzęcia po jego śmierci?

Psy uznawane są za najlepszych przyjaciół ludzi. Coraz częściej w domach znajdują się jednak również inne zwierzęta. Spędzają one z właścicielami ogromną ilość czasu i trwa wzajemny proces poznawania się oraz spędzania wspólnych chwil. W pewnym momencie dochodzi jednak do sytuacji, w której nasze zwierzę musi odejść. W takiej sytuacji trzeba poradzić sobie z jego ciałem. W jaki sposób tego dokonać?

Utylizacja zwierzęcia

Od razu warto zaznaczyć, że z powodów prawnych nie można zakopać ciała naszego pupila w ogrodzie. Konieczne jest poddanie go utylizacji bądź kremacji. Ten pierwszy proces to najtańsza forma na realizację analizowanego zadania. Niektórzy mogą mieć jednak opory przed skorzystaniem z tej możliwości. Usługi oferowane przez państwo wiążą się z masowym pozbywaniem się zwłok. Można jednak skorzystać z oferty niektórych schronisk, co można znaleźć np. tutaj: https://schronisko.com/zwierzeta/. W ten sposób zadanie zostanie przekazane miłośnikom zwierząt, którzy oddadzą całemu procesowi odpowiedni szacunek.

Kremacja zwierzęcia

Możliwość skorzystania z oferty schroniska to jedna z form wyrażania szacunku do zwłok naszego zwierzęcego przyjaciela. Drugą taką opcją jest poddanie ciała kremacji. Może ona odbywać się indywidualnie bądź zbiorowo (łącznie lub rozdzielnie). Można to nazwać ceremonią pochówku. Często pojawia się również możliwość otrzymania urny z prochami, co stanowi pamiątkę po naszym psie lub kocie. Krematoria posiadają bardzo ciekawą ofertę, ale wadą są znacznie wyższe koszty, które są związane z tego rodzaju pochówkiem.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − siedem =