Ogród i dom

Czego nie może zabraknąć w projekcie łazienki – jak stworzyć domową strefę relaksu?

Łazienka to coraz częściej nie tylko miejsce dbania o ciało, ale także służące relaksowi po ciężkim dniu. Wraz ze wzrostem metrażu tych pomieszczeń, a także dostępności różnych materiałów wykończeniowych, zaczęliśmy zwracać większą uwagę na to, jak wyglądają otaczające nas wnętrza. Warto pomyśleć o różnych funkcjach tego pomieszczenia już na etapie projektowania – jak się do tego zabrać?

Wszystko na swoim miejscu

Na początek warto zastanowić się, czy wolimy spędzać długie godziny w wannie, czy w zupełności wystarczy nam energetyzujący prysznic? Wanna może nie sprawdzić się w małych i ciasnych pomieszczeniach, ale w odpowiednio rozplanowany układzie małej łazienki zawsze powinno znaleźć się dla niej miejsce. Warto pomyśleć o półkach, na których będzie można zgromadzić wszystkie potrzebne kosmetyki i akcesoria (np. masażery, szczotki), a dostęp do nich będzie łatwy. Nastrój pomagają budować też kwiaty czy świece, ale podczas stosowania tych ostatnich zawsze należy zwracać uwagę na bezpieczeństwo.

Relaksujemy się także, otaczając się ładnymi rzeczami, stąd dużą uwagę powinniśmy poświęcić kolorom i wzorom płytek, listwom wykończeniowym, oświetleniu. Ciepłe i łagodne kolory uspokajają, a ciemniejsze i bardziej zdecydowane tworzą elegancki i zmysłowy klimat. W poszukiwaniu inspiracji warto zajrzeć na witrynę https://dunin.eu/. Szeroka oferta, bogaty wybór, a także przykładowe aranżacje pomagają wyobrazić sobie swoje domowe SPA. Pamiętajmy, że w wystroju wnętrz najbardziej liczy się to, abyśmy czuli się w nim komfortowo i to właśnie tą zasadą należy się kierować przy wyborze materiałów wykończeniowych i dekoracji.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 8 =