Ogród i dom

Kocioł do domu – za sprawą jakich cech należy dokonać jego wyboru

Ogrzewanie to bardzo ważna sprawa. Zapewnia ono komfortową temperaturę w Twoim domu w czasie  gdy przychodzą zimniejsze dni. Zdarza się, że nawet latem trzeba skorzystać z ogrzewania. Może tak być wtedy, gdy dni są nieco chłodniejsze, a jednocześnie jest wysoka wilgotność powierza. Powoduje to odczuwanie chłodu, które można zniwelować przez włączenie ogrzewania. Dlatego też wybór odpowiedniego rodzaju kotła ma duże znaczenie.

Jaki rodzaj ogrzewania wybrać przy budowie domu

Jeśli dopiero będziesz budować swój dom musisz wybrać sposób jego ogrzewania. Za sprawą zmian w prawie Twój dom musi mieć odpowiednią energooszczędność. W przeciwnym razie nie uzyskasz pozwolenia na budowę. By osiągnąć odpowiednie wskaźniki trzeba wybrać ogrzewanie, które jest ekologiczne. W tym przypadku odpadają wszelkiego rodzaju kotły na węgiel. Kocioł gazowy również ma niekorzystny współczynnik Ep, gdyż wykorzystuje energię nieodnawialną. Wybierając tego rodzaju źródło ciepła trzeba się ratować zastosowaniem rekuperacji i fotowoltaiki, żeby w ogóle móc spełnić kryteria stawiane przez prawo. Niestety podraża to koszty budowy.

Tania energia odnawialna z kotła na pellet

Energia odnawialna wielu osobom kojarzy się z fotowoltaiką czy pompami ciepła. Nie są to tanie rozwiązania. Dlatego warto pomyśleć o kotle na pellet. Ponieważ paliwo do jego zasilania produkowane jest z trocin i ścinek drzewnych posiada on korzystny wskaźnik Ep wynoszący 0,2. Warto zatem pomyśleć o zakupie takiego źródła ciepła. Bogatą ofertę pieców na pellet i na drewno można znaleźć m.in. na stronie https://www.cichewicz.pl/. Dzięki temu będzie można osiągnąć wyśrubowane normy zawarte w warunkach technicznych dla budowy domu bez rujnowania swojego budżetu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =