Technologie & IT

Czym różni się komputer do grania od tego do pracy biurowej?

Wybór odpowiedniego komputera dla siebie nie jest szczególnie trudny. Trzeba tylko skupić się na tym, do jakiego celu będzie on nam potrzebny. Inny sprzęt będzie odpowiedni do grania w gry a inny do efektywnej pracy w biurze. Czym szczególnym różnią się one od siebie? Na co zwrócić uwagę?

Komputer do gier

Sprzęt do grania musi być na tyle wydajny, aby uzyskać odpowiednią szybkość w tytule, w który będziemy się zagrywać. Oczywiście, jeśli chcemy grać na poważnie a być może i nawet zawodowo to wtedy potrzebujemy bardzo dobrego wyposażenia. Monitor gamingowy to podstawa. Dzięki niemu będziemy mogli współzawodniczyć na równi z innymi graczami, którzy także mają podobne wyposażenie. Dobrze dobrana i nowoczesna myszka, podkładka, klawiatura, słuchawki z mikrofonem – to wszystko jest bardzo istotne. Także nie tylko potrzebujemy niezawodnej i wydajnej jednostki centralnej, ale także i wielu pozostałych rzeczy.

Sprzęt do biura

Natomiast komputer do pracy powinien być niezawodny z dobrym procesorem i pamięcią RAM. Zwykle nie przyda się nam tutaj topowa karta graficzna – na tym elemencie można zaoszczędzić. Aczkolwiek także tutaj przyda się odpowiedni monitor, aby praca była wydajna i w dodatku zdrowa dla naszego ciała (szczególnie oczu). Jeśli preferujemy sprzęt lub pracę mobilną, to wtedy idealnym wyjściem są laptopy takie jak tutaj: https://cebit-it.pl/18-laptopy. Pamiętajmy jednak, że taki sprzęt, który będzie zmieniał ciągle swoje miejsce pobytu, jest podatny na uszkodzenia i dlatego lepiej jest wybrać coś wytrzymałego.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =