Sposób życia i styl

Idealna pamiątka komunijna

Prezenty dawane dzieciom na Pierwszą Komunię Świętą często są mocno przesadzone. Kiedyś modne były rowery górski, dziś za to ludzie nie mają problemów by fundować dzieciom quady, drogie smartfony, tablety, laptopy i tym podobne urządzenia. Jednak zapominamy chyba o tym, że Komunia nie jest świętem przepychu, ale polega na zjednoczeniu z Jezusem. Jaki wobec tego prezent warto dać dziecku, by stanowił on idealną pamiątkę tej uroczystej chwili? Sprawdźmy to.

Wartość duchowa

Przede wszystkim należy zapamiętać, że przedmiot którym obdarujemy dziecko idące do Pierwszej Komunii powinien mieć wymiar duchowy, a nie materialny. Nie ma oczywiście zakazu dawania drogich prezentów i jeżeli tylko nasze finanse na to pozwalają, możemy to robić. Jednak wśród tego wszystkiego powinno znaleźć się coś, co będzie bardziej przemawiało do emocji dziecka, a przecież musimy pamiętać, że Pierwsza Komunia to przede wszystkim święto przyjęcia do serc Pana Jezusa. Dobrym wyjściem z sytuacji może być wręczenie dziecku medalika, świętego obrazka, bądź czegoś w tym rodzaju. Gdy wszystkie materialne dobra spowszednieją, właśnie taki prezent pozostanie, będzie przechowywał ładunek emocjonalny, który towarzyszył młodemu chrześcijaninowi w dniu Komunii.

Mamy nadzieje, że korzystają z powyższych rad łatwiej będzie wybrać odpowiedni prezent na Pierwszą Komunię Świętą. Trudno wybrać idealny przedmiot, dlatego wielu ludzi daje nawet kilka różnych prezentów. Ważne jednak by wśród nich znalazło się coś, co będzie przypominało dziecku ten dzień, nawet za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Takie prezenty mają największą wartość, której nie da się przeliczyć na pieniądze.

Duży wybór pamiątek komunijnych znajdziesz np. w sklepie internetowym Specially4u.

Sprawdź także ofertę prezentów ślubnych.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 3 =