Sposób życia i styl

Jakie są modele portfeli?

Portfel to jedna z podstawowych rzeczy, jakie zawsze zabieramy ze sobą, gdy wychodzimy z domu. Nie służy bowiem jedynie do przechowywania pieniędzy, ale również ważnych dokumentów i różnego rodzaju kart (płatniczych, lojalnościowych itp.). Wybierając konkretny egzemplarz, powinniśmy się kierować przede wszystkim funkcjonalnością i materiałem wykonania. Większość najpopularniejszych modeli posiada w swojej ofercie https://polskagalanteria.pl/Portfele-damskie,c,7

Produkty dla sportowców i biznesmenów 

Najbardziej uniwersalnym modelem jest portfel skórzany męski i damski w kolorze brązowym, ewentualnie czarnym. Pasuje bowiem zarówno do strojów eleganckich, jak i typowo casualowych. Taki produkt powinien posiadać kieszeń na banknoty, osobne miejsce na monety, a także liczne schowki na karty, zdjęcia, dowody czy paragony. Większość tego typu portfeli charakteryzuje się sporą pojemnością i rozmiarem. W sklepach są ponadto dostępne cienkie modele, przeznaczone stricte do eleganckich stylizacji – przede wszystkim do garnituru. Doskonale układają się one w kieszeni (np. marynarki) i w żaden sposób jej nie wypychają ani nie deformują. Są zazwyczaj wykonane z cienkiej skóry i nie posiadają podszewki, dodatkowych przegródek i innych zbędnych elementów, które mogłyby zwiększyć ich grubość.

Z kolei dla miłośników aktywności fizycznej, będących w ciągłym ruchu, idealnym wyborem jest portfel sportowy. Charakteryzuje się on niewielkim rozmiarem, jest ponadprzeciętnie miękki i lekki, a ponadto odporny na uszkodzenia mechaniczne czy wilgoć. Przyda się zwłaszcza podczas jazdy na rowerze, na górskich szlakach, na biwaku czy w innych miejscach, gdzie istnieje duże ryzyko jego zniszczenia. Jeszcze innym rodzajem portfela jest model turystyczny, wyposażony w wytrzymałą linkę oraz zabezpieczenie RFID, które skutecznie uniemożliwia sczytanie kart płatniczych.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =