Zdrowie i medycyna

Jak dbać o sierść psa?

Podstawowym gwarantem dobrego zdrowia i wyglądu psa jest podawanie mu karmy bogatej w składniki odżywcze i witaminy. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że ogromne znaczenie ma również dbanie o sierść czworonoga. Dzięki temu jest ona bowiem niesamowicie błyszcząca, zaskakująco gęsta, a przede wszystkim dokładnie oczyszczona z brudu i pasożytów. Rozmaite akcesoria i kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji sierści można zamówić na https://littleheroes.pl/.

Regularne kąpiele to wymóg konieczny

Sierść psa powinna być pielęgnowana zawsze z uwzględnieniem jej typu. Jeśli jest szorstka, to potrzebuje głównie systematycznego rozczesywania za pomocą solidnej szczotki metalowej, która skutecznie usunie luźne włosy, a na dodatek poprawi ukrwienie skóry. Z kolei sierść ponadprzeciętnie długa musi być czesana z użyciem specjalnego grzebienia albo delikatnej szczotki – oba te narzędzia z pewnością zapobiegną splątywaniu się włosów. 

Nieco innej dbałości wymaga natomiast sierść kręcona, charakteryzująca się tym, że nie wypada. W tym przypadku niezbędne jest częste przycinanie końcówek do równej długości. Oczywiście każdego psa należy też regularnie kąpać w wannie, ewentualnie pod prysznicem. W trakcie tej czynności warto używać szamponu o konkretnym przeznaczeniu. Na rynku znajdziemy produkty przeciw pasożytom, dedykowane do suchej skóry, dla szczeniąt czy o właściwościach regeneracyjnych. Dodatkowo zaleca się stosowanie odżywki (do spłukiwania lub bez spłukiwania), która sprawi, że sierść będzie się prezentowała niezwykle efektownie.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 17 =