Zdrowie i medycyna

Jak dbać o sierść psa?

Podstawowym gwarantem dobrego zdrowia i wyglądu psa jest podawanie mu karmy bogatej w składniki odżywcze i witaminy. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że ogromne znaczenie ma również dbanie o sierść czworonoga. Dzięki temu jest ona bowiem niesamowicie błyszcząca, zaskakująco gęsta, a przede wszystkim dokładnie oczyszczona z brudu i pasożytów. Rozmaite akcesoria i kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji sierści można zamówić na https://littleheroes.pl/.

Regularne kąpiele to wymóg konieczny

Sierść psa powinna być pielęgnowana zawsze z uwzględnieniem jej typu. Jeśli jest szorstka, to potrzebuje głównie systematycznego rozczesywania za pomocą solidnej szczotki metalowej, która skutecznie usunie luźne włosy, a na dodatek poprawi ukrwienie skóry. Z kolei sierść ponadprzeciętnie długa musi być czesana z użyciem specjalnego grzebienia albo delikatnej szczotki – oba te narzędzia z pewnością zapobiegną splątywaniu się włosów. 

Nieco innej dbałości wymaga natomiast sierść kręcona, charakteryzująca się tym, że nie wypada. W tym przypadku niezbędne jest częste przycinanie końcówek do równej długości. Oczywiście każdego psa należy też regularnie kąpać w wannie, ewentualnie pod prysznicem. W trakcie tej czynności warto używać szamponu o konkretnym przeznaczeniu. Na rynku znajdziemy produkty przeciw pasożytom, dedykowane do suchej skóry, dla szczeniąt czy o właściwościach regeneracyjnych. Dodatkowo zaleca się stosowanie odżywki (do spłukiwania lub bez spłukiwania), która sprawi, że sierść będzie się prezentowała niezwykle efektownie.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × trzy =