Sposób życia i styl

Lekcje indywidualne czy grupowe – który typ zajęć wybrać dla naszego dziecka?

Język angielski jest współcześnie bardzo ważny, w końcu spotykamy się z nim praktycznie codziennie, dlatego ważne jest, aby nauczyć się go jak najszybciej – najlepiej będąc jeszcze dzieckiem. Jeśli zdecydujemy się na początek edukacji naszej pociechy musimy się zastanowić, które lekcje wybrać – indywidualne czy grupowe. Oba typy zajęć mają swoje lepsze i gorsze strony – sprawdźmy jakie.

Zalety indywidualnych lekcji języka angielskiego

Indywidualne zajęcia często mogą być odbierane, jako te lepsze jakościowo. Głównie jest to spowodowane skupieniem się tylko na jednej osobie podczas lekcji. Oczywiście to prawda – z takiego nauczania możemy wynieść zdecydowanie więcej. Podczas wybierania, który rodzaj zajęć jest odpowiedniejszy dla dziecka, trzeba liczyć się z tym, że nauczanie indywidualne skutkuje najczęściej większą opłatą za lekcje. Aby wybrać odpowiednie miejsce na kurs języka angielskiego Kraków będzie idealnym miastem, ponieważ znajdziemy tam wiele szkół językowych, które uczą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zalety grupowych lekcji języka angielskiego

Na zajęciach grupowych nauczyciel musi zwrócić uwagę na większą liczbę osób, przez co pojedyncze jednostki zdobywają zwykle mniej informacji. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak nasza pociecha przyłoży się do zajęć. Jeśli chce się nauczyć języka, to przy pomocy profesjonalisty – nawet w grupie wyciągnie z lekcji maksimum. Być może dziecko woli się uczyć z większą liczbą osób. Może to być kolejną zaletą takiego nauczania. Podczas takich zajęć nauczyciel często stosuje rodzaj rozmowy w parach. W takiej sytuacji możemy porozmawiać z daną osobą, nie przejmując się wkładem opiekuna naukowego. Przy okazji także możliwe jest ćwiczenie mowy w języku angielskim, co najczęściej przydaje się w praktyce.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 17 =