Ogród i dom

Jak działają rolety rzymskie?

Rolety rzymskie są hybrydą zasłon i rolet. Są elastyczne, praktyczne i stylowe. Są świetnym rozwiązaniem.

Jakie są podstawowe zalety rolet rzymskich?

Być może główną zaletą rolet rzymskich jest sama wielkość dostępnych opcji. W zależności od tego, którą opcję wybierzemy, roleta może być miękka i kobieca lub twarda i dopasowana. Rolety rzymskie występują w kilku różnych stylach, z których każdy zupełnie inaczej wygląda. Wyróżniamy trzy podstawowe typy takich rolet:

 • Fałda jest dość tradycyjna i składa się z pętli materiału na całej długości rolety.
 • Płaskie zagięcie jest nowoczesnym stylem, wykonanym z jednego kompletnego kawałka materiału, dzięki czemu nadaje się do układania wzorów.
 • Zrelaksowana roleta rzymska oferuje piękny, swobodny wygląd. Nie ma poziomych prętów kółkowych, biegnących przez żaluzję, a zamiast tego jest unoszona przez linki biegnące w dół z każdej strony, dolna część rolety jest miękka i luźna.

  Dzięki różnym stylom i temu, że roleta rzymska może być wykonana z niemal każdego materiału (nawet z przetarciami), z pewnością znajdziemy roletę rzymską, pasującą do naszego domu.

  Czy roleta rzymska jest łatwa w obsłudze?

  Mechanizm do rolety rzymskiej jest bardzo łatwy. Rolety rzymskie są podnoszone i opuszczane za pomocą sznurków, ale nowoczesna technologia pozwala również na wersje zautomatyzowane.

  Tradycyjne rolety rzymskie są wykonane z szeregu pierścieni i sznurków (a czasem także prętów kółkowych) wzdłuż grzbietu. Dlatego należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa przy ich stosowaniu.

Duży wybór rolet znajdziesz np. w sklepie Magdalena24.
Sprawdź także: rolety do altany ogrodowej.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 3 =