Jak działają rolety rzymskie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety rzymskie są hybrydą zasłon i rolet. Są elastyczne, praktyczne i stylowe. Są świetnym rozwiązaniem.

Jakie są podstawowe zalety rolet rzymskich?

Być może główną zaletą rolet rzymskich jest sama wielkość dostępnych opcji. W zależności od tego, którą opcję wybierzemy, roleta może być miękka i kobieca lub twarda i dopasowana. Rolety rzymskie występują w kilku różnych stylach, z których każdy zupełnie inaczej wygląda. Wyróżniamy trzy podstawowe typy takich rolet:

 • Fałda jest dość tradycyjna i składa się z pętli materiału na całej długości rolety.
 • Płaskie zagięcie jest nowoczesnym stylem, wykonanym z jednego kompletnego kawałka materiału, dzięki czemu nadaje się do układania wzorów.
 • Zrelaksowana roleta rzymska oferuje piękny, swobodny wygląd. Nie ma poziomych prętów kółkowych, biegnących przez żaluzję, a zamiast tego jest unoszona przez linki biegnące w dół z każdej strony, dolna część rolety jest miękka i luźna.

  Dzięki różnym stylom i temu, że roleta rzymska może być wykonana z niemal każdego materiału (nawet z przetarciami), z pewnością znajdziemy roletę rzymską, pasującą do naszego domu.

  Czy roleta rzymska jest łatwa w obsłudze?

  Mechanizm do rolety rzymskiej jest bardzo łatwy. Rolety rzymskie są podnoszone i opuszczane za pomocą sznurków, ale nowoczesna technologia pozwala również na wersje zautomatyzowane.

  Tradycyjne rolety rzymskie są wykonane z szeregu pierścieni i sznurków (a czasem także prętów kółkowych) wzdłuż grzbietu. Dlatego należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa przy ich stosowaniu.

Duży wybór rolet znajdziesz np. w sklepie Magdalena24.
Sprawdź także: rolety do altany ogrodowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Powody, dla których warto zamontować klimatyzację w mieszkaniu
Powody, dla których warto zamontować klimatyzację w mieszkaniu
Posiadanie klimatyzacji okazuje się prawdziwym wybawianiem w gorące letnie dni, dlatego wiele osób decyduje się taką instalację zamontować. Jej stosowanie […]
Łatwiej zapobiegać, niż eliminować – badania NDT konstrukcji budowlanych
Łatwiej zapobiegać, niż eliminować – badania NDT konstrukcji budowlanych
W przypadku kontroli konstrukcji budowlanych istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na sukces projektu. Wraz z rozkwitem branży budowlanej, równomiernie […]
Jakie produkty są szczególnie ważne do prawidłowego funkcjonowania organizmu?
Jakie produkty są szczególnie ważne do prawidłowego funkcjonowania organizmu?
Aby zachować pełne zdrowie na długie lata, trzeba prawidłowo się odżywiać. Zbilansowana dieta powinna zawierać produkty, które usprawnią pracę organizmu, […]