Ogród i dom

Jak konserwować meble ogrodowe?

Drewniane meble w ogrodzie prezentują się niezwykle estetycznie. Rzecz jasna mowa o zadbanych meblach ogrodowych. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak w sposób prawidłowy konserwować drewniane meble w ogrodzie.

Drewniane meble w ogrodzie

Najczęściej meble ogrodowe z drewna produkowane są z drewna sosnowego. Jest tak z dwóch powodów. Przede wszystkim nie są drogie, a po drugie dobrze się prezentują. Trzeba jednak wiedzieć, że meble sosnowe nie należą do najtrwalszych. Zwłaszcza jeśli się ich odpowiednio nie konserwuje. Warunki atmosferyczne, takie jak woda czy promienie słoneczne wpływają negatywnie na meble sosnowe. Nie oznacza to jednak, że nie mogą one służyć długo. Wręcz przeciwnie, aczkolwiek należy o nie właściwie dbać.

Konserwacja mebli ogrodowych

Sposób konserwacji mebli ogrodowych zależy od tego, w jaki sposób zostały one wcześniej zabezpieczone. Jeśli zabezpieczone były olejami, farbami czy lakierem, to do ich konserwacji stosować należy takie same preparaty. Jeśli chce się zmienić sposób zabezpieczenia, wówczas całkowicie należy usunąć poprzednią warstwę zabezpieczającą. W przypadku drewna surowego najlepszym sposobem konserwacji jest zastosowanie impregnatu bezbarwnego. Ważne jest także pokrycie mebli drewnianych warstwą lakieru. Pamiętać należy także o tym, aby do konserwacji mebli ogrodowych stosować właściwe środki oraz narzędzia.

Dopilnować należy również tego, by zakupić je w renomowanym i specjalistycznym sklepie, np. https://www.edomator.pl/. Dzięki temu można mieć pewność, że nie uszkodzi się niechcący żadnych elementów.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + pięć =