Zdrowie i medycyna

Jak wykonywany jest makijaż permanentny?

Coraz więcej gabinetów kosmetycznych oferuje swym klientkom możliwość wykonania makijażu permanentnego. Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu w głąb naskórka barwnika, przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Przykłady wysokiej jakości urządzeń znaleźć można na stronie https://abacosun.pl/urzadzenia. Wykonywanie makijażu permanentnego przypomina nieco tatuowanie ciała. W tym wypadku jednak barwnik utrzymuje się na skórze okresowo. Po upływie minimum 6 miesięcy pigmentację należy powtórzyć. Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, które uniemożliwiałyby jego wykonanie. W zależności od preferencji wykonuje się makijaż permanentny brwi, oczu oraz ust.

Wprowadzanie barwnika

Największą popularnością wśród klientek gabinetów kosmetycznych cieszy się pigmentacja brwi. Aby poznać oczekiwania klientki, kosmetyczka wykonuje wstępny rysunek, na którego podstawie będzie wykonywany właściwy zabieg. Przed rozpoczęciem zasadniczej części, należy ustalić kolor barwnika. Kolejnym krokiem jest podanie znieczulenia w kremie, dzięki któremu zabieg staje się całkowicie bezbolesny. Po upływie 15-20 minut kosmetyczka przystępuje do nanoszenia barwnika. Sama pigmentacja zajmuje minimum 30 minut, a cały zabieg trwa od dwóch do trzech godzin. Należy pamiętać, że wykonywanie makijażu permanentnego brwi przebiega dwuetapowo.

Po zagojeniu się ran i stabilizacji barwnika niezbędna jest druga wizyta gabinecie kosmetycznym, w celu uzupełnienia ubytków. Jeśli jakaś kosmetyczka chciałaby wykonywać makijaż permanentny sprzęt do tego rodzaju zabiegu znaleźć można w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Należy pamiętać, że wysokiej jakości urządzenia znacząco ułatwiają i przyspieszają pracę.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 3 =