Jakie buty wybrać do gry w piłkę nożną?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiednich butów do gry w piłkę nożną ma wpływ na komfort (w trakcie treningów czy meczów) oraz jakość gry. Czym kierować się decydując się na tego typu obuwie? O tym dowiecie się po przeczytaniu dzisiejszego wpisu.

Na co trzeba zwrócić uwagę? Bardzo ważny jest rodzaj powierzchni. Wszystko dlatego, że inne buty do piłki nożnej wybieramy na naturalną trawę, sztuczną trawę czy halę. Jeśli chodzi o zwykłą trawę, to na takiej nawierzchni najlepiej sprawdzają się lanki. Są one bardzo dobre do gry na boiskach niezbyt grząskich oraz niezbyt ubitych. Jeśli trawa jest mokra, to wtedy lepszym wyborem są tak zwane wkręty.

Jakie wybrać buty piłkarskie na Orliki? Pamiętajcie, że jest tam sztuczna trawa, która często daje się we znaki, jeśli obuwie nie będzie wybrane prawidłowo. W tej sytuacji najlepiej zdecydować się na buty o relatywnie niewielkich korkach. Ważne jest to, aby były one umieszczone stosunkowo blisko siebie. Dzięki temu zapewnicie sobie odpowiednią przyczepność, która jest niezbędna w trakcie gry na Orlikach.

Jeśli natomiast chodzi o hale, to tam najlepiej sprawdzą się po prostu halówki. Są one przeznaczone do gry na nawierzchniach gumowych, kauczukowych oraz parkietowych. Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić na halę w lankach czy wkrętach. Nie tylko ze względu na to, że takie obuwie może porysować parkiet. Poza tym gra nie będzie efektywna, a zawodnik nie będzie czuł odpowiedniego komfortu.

Decydując się na buty trzeba zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj powierzchni, ale także materiał z którego są wykonane. Najwięcej osób decyduje się na obuwie ze skóry lub syntetyków. Warto wiedzieć, że ten pierwszy wariant jest bardziej wrażliwy na działanie czynników zewnętrznych – wskutek tego takie obuwie musi być częściej pielęgnowane. Warto jednak wiedzieć, że takie buty są bardziej wytrzymałe i dłużej służą właścicielom.

W dzisiejszych czasach, w sklepach z obuwiem sportowym jest bardzo duży wybór butów do gry w piłkę, więc na pewno znajdziesz odpowiednie dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Przyczyny zacinania się bramy garażowej
Przyczyny zacinania się bramy garażowej
Coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie obok domu garażu z bramą automatyczną albo uchylną. Taki obiekt optymalnie bowiem zabezpiecza […]
Przewodowa czy bezprzewodowa – jaka myszka dla gracza?
Przewodowa czy bezprzewodowa – jaka myszka dla gracza?
W naszym kraju nie brakuje osób, które pasjonują się graniem w gry komputerowe – np. zręcznościowe, sportowe, fabularne czy symulacyjne. […]
Stal zbrojeniowa – jakie ma zalety?
Stal zbrojeniowa – jakie ma zalety?
Stal zbrojeniowa to materiał, który służy do wzmacniania betonu i jest powszechnie nazywany prętem zbrojeniowym. Zazwyczaj jest ona wykonana ze […]