Jakie cechy posiada biżuteria zrobiona ze srebra?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Srebrna biżuteria to świetny wybór dla tych, którzy chcą dodać trochę blasku do swojej garderoby. Srebro było używane przez tysiące lat jako metal szlachetny, i nadal utrzymuje swoją wartość dzisiaj. Srebro jest również bardzo wszechstronny, co czyni go łatwym do pracy z podczas projektowania biżuterii. Bardzo popularne są aktualnie zawieszki ze srebra i stanowią świetny prezent dla każdego, kto interesuje się biżuterią. Dobrej jakości srebrne zawieszki można znaleźć chociażby wchodząc na stronę https://irbis.style/pl/menu/zawieszki-srebrne-313.html.

Srebro ma wiele różnych cech, które czynią go idealnym metalem dla projektantów biżuterii. Oto kilka najważniejszych z nich:

Jest hipoalergiczne

Srebro nie posiada niklu ani innych elementów, które mogą powodować reakcje alergiczne. Dzięki temu jest idealnym wyborem dla osób o wrażliwej skórze lub uczulonych na inne metale.

Jest ciągliwy i plastyczny

Srebrny jest łatwy w obróbce. Może być kształtowane w długie, cienkie druty lub młotkowane w arkusze metalu. Można również używać go do tworzenia skomplikowanych wzorów, które byłyby niemożliwe w przypadku innych metali. Ze względu na swoją elastyczność, srebrna biżuteria jest mniej prawdopodobna do złamania niż inne rodzaje biżuterii.

Jest odporne na zmatowienie

Srebro nie jest pod wpływem kwasów lub substancji chemicznych w powietrzu, jak inne metale, co oznacza, że nie zmatowieje z czasem, jeśli będziesz go nosić wystarczająco często.

Nie ulega łatwo zarysowaniu

Srebro nie zarysowuje się łatwo ze względu na jego stopień twardości co oznacza, że nawet jeśli upuścisz swój kawałek srebrnej biżuterii na ziemię, jest mało prawdopodobne, że dojdzie do jakichkolwiek uszkodzeń – a jeśli tak się stanie, odbije się ładnie po wypolerowaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Zapach – w jaki sposób może wpływać na człowieka i jego samopoczucie?
Zapach – w jaki sposób może wpływać na człowieka i jego samopoczucie?
Nie od dziś wiadomo, że rola węchu w życiu człowieka jest ogromna. Lubujemy się w pięknych zapachach, mamy swoje preferencje, […]
Bezpieczna strona www – o co trzeba zadbać?
Bezpieczna strona www – o co trzeba zadbać?
Posiadając stronę internetową, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nasze dane, ale też za dane naszych klientów. Są one przechowywane na […]
Zakładowa kontrola produkcji – co warto wiedzieć?
Zakładowa kontrola produkcji – co warto wiedzieć?
Wdrożenie zakładowej kontroli produkcji staje się coraz bardziej powszechne. Ponadto w przypadku branży budowlanej jest to obowiązek regulowany prawnie. Tym […]