Ogród i dom

Małe mieszkanie pełne funkcjonalnych rozwiązań

Urządzanie nieruchomości stanowi spore wyzwanie. Zwłaszcza jeśli posiada ona stosunkowo niewielki metraż. Czy małe mieszkanie to konieczność rezygnacji z wielu udogodnień? Nic bardziej mylnego! Wystarczy odrobina kreatywności i zakup odpowiedniego wyposażenia, które udowodni, że wszystko jest możliwe. Oto kilka inspiracji.

Wielofunkcyjne meble

Znakomitym pomysłem do zaoszczędzenia miejsca będzie siedzisko na przedpokój. Wystarczy wykorzystać takie, które łączy w sobie nie tylko mini sofę ale i szafkę na buty. Wyjmiemy z niej obuwie i będziemy mogli je założyć, siedząc w komfortowych warunkach. Jeśli nie dysponujemy własnym gabinetem, możemy w salonie zorganizować własną przestrzeń do pracy. Sięgnijmy w tym celu po rozkładane biurko przytwierdzone do ściany, do którego dostawimy krzesło. Jest stabilne i zmieści się na nim laptop oraz dokumenty. Gdy zaś przestanie nam być potrzebne, wystarczy je złożyć tak, by nie zajmowało niepotrzebnie miejsca.

Bardzo popularną opcją są również rozkładane sofy z funkcją spania. To bardzo ważne w przypadku małych mieszkań, w których przebywa więcej osób. Taka sofa szybko zmieni się w dodatkowe łóżko, które przyda się, gdy nie dysponujemy pokojem gościnnym. Na podobnej zasadzie działa też rozsuwany stół, idealny do jadalni. Gdy zaistnieje taka potrzeba można go powiększyć i umożliwić korzystanie z niego większej grupie. Niewielkiemu mieszkaniu jesteśmy także w stanie dodać metrażu poprzez złudzenie optyczne. Pomogą nam w tym duże lustro i jasna kolorystyka ścian, które sprawią, że nieruchomość sprawi wrażenie znacznie większej.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =