Ogród i dom

Ważne aspekty przy oklejaniu płyt meblowych

Czasami w trakcie remontu orientujemy się, że przerósł on nasze finansowe możliwości. Poszukujemy wtedy tańszych, ale równie trwałych i ładnych rozwiązań, które nie będą znacząco odbiegały od tego, co sobie wcześniej założyliśmy. Jedną z opcji na duże oszczędności jest rewitalizacja posiadanych przez nas mebli. Dzięki niej nie musimy ich wymieniać, a przy odrobinie pracy będą one wyglądały jak nowe. I o ile zupełnie inaczej robi się to w przypadku mebli drewnianych, które wymagają szlifowania i lakierowania, które są długie i mozolne, ale przynoszą wspaniałe efekty, o tyle meble ze sklejki lub innych materiałów można doprowadzić do pięknego wyglądu w naprawdę prosty sposób.

Jak tego dokonać?

Otóż najprostszym możliwym sposobem jest oklejenie na nowo ich frontów, ale wcale nie trzeba się do tego ograniczyć. Można wykleić wszystkie powierzchnie, przez co nasze meble odzyskają dawny blask. Możemy też dostosować ich wygląd do naszych potrzeb i sprawić, że całkowicie odmienią swoje oblicze. Na stronie: https://www.elwi.pl/produkty/28/fronty-meblowe.html znajdziecie najróżniejsze opcje, zarówno imitujące prawdziwe drewno, jak i nie mające z nim nic wspólnego.

Zabierając się do oklejania mebli, trzeba pamiętać, że najważniejsza jest precyzja. Nie jest to trudne, ale warto poprosić o pomoc drugą osobę, by okleina została położona równo i by nie zostały pod nią szpecące bąble powietrza. Jest to szczególnie ważne przy naprawdę dużych powierzchniach, jak na przykład drzwi szafy. Warto zwracać na to uwagę również w przypadku powierzchni nierównych, jak często spotykane tłoczone fronty szafek kuchennych.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − osiem =