Praca w domu latem – jak ją uprzyjemnić?

/
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu osób praca w domu stanowi wygodną alternatywę, która wiąże się z wieloma zaletami. Oczywiście w takiej sytuacji musimy stworzyć sobie odpowiednie warunki, abyśmy mogli wydajnie pracować. Ważne jest, abyśmy byli przygotowani na zmiany wynikające z różnych pór roku. Właśnie praca podczas lata może być z wielu powodów uciążliwa, jeśli nie podejmiemy właściwych kroków.

Jak poradzić sobie z problemem komarów?

Okres letni to czas, kiedy szczególnie dają się nam we znaki różnego rodzaju latające owady. Nieustanne brzęczenie przy uchu w połączeniu z ugryzieniami potrafią skutecznie pogorszyć nasz nastrój. Z całą pewnością sprawią, że praca w tym okresie będzie o wiele bardziej uciążliwa. Istnieje jednak łatwy sposób, który pozwoli nam poradzić sobie z tym problemem. Chodzi mianowicie o zastosowanie moskitiery, która jest siatką składającą się drobnych oczek.

W ten sposób przepuszczane jest tylko powietrze i słońce, podczas gdy insekty nie mają wstępu do naszego domu. Jeżeli zdecydujemy się kupić moskitierę w kolorze szarym, to pozostanie on praktycznie transparentna. Nie będzie się rzucać w oczy i jednocześnie pozostanie skuteczna.

Podczas wybierania modelu najlepiej zdecydować się na taki, które ma oczka o wymiarach 1,2 mm na 1,2 mm. Jest to opcja uniwersalna, która zabezpieczy nas przed każdym rodzajem latających insektów. Jedna z zalet tego rozwiązania jest jego ekologiczny charakter. Stanowi doskonałą alternatywę dla różnorakich środków owadobójczych, które żle wpływają na stan środowiska naturalnego. Jednocześnie taki wybór pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy — jedna moskitiera, przy odpowiedniej konserwacji, starczy nam na kilka lat.

Głównym miejscem wykorzystania tego produktu są okna naszego domu. Oczywiście warto ją zamontować na drzwiach naszego balkonu. Niezwykle ważne jest, abyśmy odpowiednio wymierzyli okna, zanim kupimy moskitierę. W ten sposób będziemy wiedzieć, ile potrzebujemy siatki, aby dokładnie wypełnić przestrzeń pomiędzy ramami. Pozwoli to nam pracować w naszym domu niezważająca na latające na dworze komary.

Rodzaje moskitier dostępnych na rynku

Podstawowym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na siatkę do samodzielnego montażu. Możemy wybrać zakup siatki pod postacią rolki lub płaty przyciętej do rozmiarów naszego okna. W obu przypadkach montaż wygląda tak samo. Najpierw przyklejamy siatkę do wewnętrznej strony ramy okna. W tym celu korzystamy z dwustronnej taśmy klejącej. Warto zastanowić się nad dodaniem pasów rzepa, które umożliwia swobodne odczepianie i przyczepianie moskitiery w zależności od sezonu. Jest to rozwiązanie najtańsze, ale również najmniej trwałe. Klej długo nie wytrzyma, więc trzeba będzie go regularnie wymieniać. Co więcej, proces instalacji jest dosyć czasochłonny.

Jeżeli szukamy trwalszej alternatywy, warto zdecydować się na moskitierę ramkową. Jest ono również o wiele łatwiejsze do zainstalowania. Tego typu moskitiera składa się z profilu wykonanego z tworzywa sztucznego, na który została naciągnięta siatka. Warto zauważyć, że montowane są one od zewnątrz. Wykorzystanie ramek wyposażonych w specjalne kołnierze pozwoli to zrobić bez zbędnej ingerencji w samo okno. Ramki są zaczepiane za pomocą sprężynowych uchwytów. W razie potrzeby możliwy jest zakup modeli przeczepianych na magnesy lub nawet przykręcanych na stałe.

Jeszcze inna opcja są tak zwane moskitiery rolowane, które przypominają właśnie rolety. Zamyka się je wewnątrz kasety, którą następnie instalujemy od zewnątrz okna. Tego typu moskitiery możemy pozostawić na naszych oknach przez cały rok. Gdy nie są potrzebne, wystarczy, że je zwiniemy do środka kasety. Skutecznie chroni je ona przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Aby zapewnić poprawne rozwijanie się moskitiery, niezbędne są specjalne prowadnice wyposażone w uszczelki szczotkowe.

Jak poradzić sobie z problemem nagrzewania się pomieszczeń?

Kolejnym problemem, który stoi na przeszkodzie wygodnej pracy w domu podczas lata, jest wysoka temperatura. Słońce staje się szczególnie dokuczliwe podczas tej pory roku. Jednym ze sposobów, który pozwoli nam sobie z tym poradzić, jest zastosowanie właściwych zasłon. Pozwolą one tak zasłonić nasze okna, że ograniczona zostaje ilość przepuszczanego światła. Tym samym zapobiegniemy nadmiernemu nasłonecznieniu naszego domu. Oczywiście kluczowe jest odpowiednie dobranie zasłon, aby w pełni spełniały nasze oczekiwania.

Szukając takich zasłon, nie sposób nie wspomnieć o rzymskich roletach. Nie bez powodu cieszą się one wysoką popularnością. Z jednej strony stanowią doskonały element dekoracyjny, który pozwoli poprawić wygląd mieszkania. Z drugiej strony, umożliwiają właśnie skuteczne kontrolowanie poziomu światła słonecznego dostającego się do środka. Zbudowane są z tkaniny ułożonej w plisy, które możemy podnosić i opuszczać za pomocą systemu sznurkowego. Jej skuteczność w blokowaniu światła zależy od wybranego przez nas materiału. Dobierając rolety do naszego biura domowego, warto zdecydować się na wybór materiału zasłonowego. W ten sposób będziemy mogli stworzyć sobie miejsce, w którym możemy z przyjemnością pracować nawet w środku lata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Narzędzia przydatne do montażu metalowych konstrukcji
Narzędzia przydatne do montażu metalowych konstrukcji
Składanie metalu to zadanie, które wymaga możliwie jak największej precyzji i przede wszystkim rozwiązań szybkich i ułatwiających zadanie. Dzięki temu […]
Jak ułatwić dziecku okres ząbkowania?
Jak ułatwić dziecku okres ząbkowania?
Ząbkowanie to okres w rozwoju niemowlęcia, który może rozpocząć się już od 2. miesiąca życia i trwać przez kilka kolejnych. […]
Jakie kroki należy podjąć, aby postawić znak na konkretnej drodze?
Jakie kroki należy podjąć, aby postawić znak na konkretnej drodze?
Znaki drogowe towarzyszą nam, na co dzień. Mijamy je w drodze do szkoły, pracy czy w czasie wolnym. Jednak nie […]