Na jakie kwestie zwrócić uwagę, decydując się na miejsce na wesele?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lokale weselne są we wszystkich kształtach i rozmiarach, i nie ma jednego uniwersalnego miejsca. Musisz wziąć pod uwagę swój budżet, listę gości, wymagania dotyczące przestrzeni i ogólny wygląd Twojego ślubu.

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać przy wyborze lokalu weselnego:

Budżet

Koszt miejsca ślubu będzie zależał od różnych czynników, takich jak lokalizacja i udogodnienia, które chcesz w miejscu. Ważne jest, aby zrobić swoje badania przed podjęciem jakichkolwiek decyzji, aby wiedzieć, na co możesz sobie pozwolić i jaki rodzaj miejsca najlepiej pasuje do Twojego budżetu.

Przestrzeń

W zależności od tego, ilu gości spodziewacie się na swoim ślubie, warto zastanowić się, czy w danym miejscu będzie wystarczająco dużo miejsca dla nich wszystkich lub czy mają jakieś strefy przepełnienia, gdzie mogą się rozsiąść, jeśli w środku zrobi się zbyt tłoczno. Jeśli macie dużą liczbę gości, możecie rozważyć wynajęcie dodatkowego pokoju lub namiotu, który pomieści wszystkich, jeśli początkowy plan nie wydaje się wykonalny.

Temat

Temat, który wybierzesz dla swojego ślubu, określi również, jaki rodzaj miejsca najlepiej sprawdzi się w Twoim wielkim dniu. Na przykład, jeśli organizujecie letnie wesele na świeżym powietrzu, to stodoła lub farma może być świetnym wyborem, ponieważ mają mnóstwo miejsca, w którym można się bawić. Do takich klimatycznych miejsc, należy m.in. wierzboweranczo.pl.

Lokalizacja

Lokalizacja może uczynić lub złamać wydarzenie. Chcecie wybrać miejsce, które będzie wygodne zarówno dla gości jak i dostawców. Na przykład, jeśli ceremonia odbędzie się o godzinie 18:00, to najlepiej zorganizować przyjęcie o godzinie 20:00, aby goście nie musieli jechać zbyt daleko po kolacji i drinkach w sali weselnej lub hotelowym barze.

Wielkość

Zastanów się, ile osób będzie uczestniczyć w Twoim ślubie i przyjęciu – w tym dzieci – abyś mógł zorientować się, jak duża lub mała powinna być Twoja przestrzeń. Jeśli przyjmujesz 200 gości, ale spodziewasz się tylko 50 dzieci na przyjęciu, to nie wynajmuj przestrzeni, która może pomieścić łącznie 500 osób!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Jak dbać o zamszowe buty?
Jak dbać o zamszowe buty?
Buty zamszowe mają bardzo wielu fanów, którzy decydują się na ich noszenie nie tylko wiosną i jesienią, ale również w […]
Jaką kurtkę wybrać na wiosnę?
Jaką kurtkę wybrać na wiosnę?
Zmiana pór roku wiąże się także ze zmianą lub wymianą naszej garderoby. Przechodząc z okresu zimowego na wiosenny wiele elementów […]
Druk cyfrowy jako alternatywa dla offsetowego
Druk cyfrowy jako alternatywa dla offsetowego
Druk offsetowy to zazwyczaj druk wielkonakładowy, który potrzebuje sporo czasu, aby możliwe było jego wykonanie. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż […]