Ogród i dom

Podstawowe wyposażenie nowoczesnej łazienki

Urządzenie łazienki, szczególnie tej niewielkiej, może okazać się nie lada wyzwaniem. Pomieszczenie to powinno być przecież zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Jeżeli zależy nam na przestrzeni, możemy zrezygnować z wanny – obecnie dużą popularnością cieszą kabiny prysznicowe z odpływem montowanym bezpośrednio w podłodze, jednak ze względów konstrukcyjnych, nie w każdym mieszkaniu istnieje możliwość instalacji takiego rozwiązania.

Dobrym pomysłem są na pewno duże lustra wklejane w ścianę, ponieważ powiększają optycznie przestrzeń. Warto też zastanowić się nad przeniesieniem pralki do kuchni – pozwoli nam to zaoszczędzić trochę miejsca, które można wykorzystać na przykład na szafkę. Interesującym rozwiązaniem są również umywalki nablatowe, które są nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne, ponieważ przedmioty, które zwykliśmy odkładać na jej brzegu, możemy przechowywać na blacie.

Diabeł tkwi w szczegółach

Jeśli paleta kolorystyczna łazienki jest już wybrana, a kafelki kupione, można zająć się detalami. Dopasowanie wieszaków na ręczniki i innych drobnych akcesoriów jest równie ważne jak wybór płytek. Warto więc poświęcić chwilę czasu, aby znaleźć odpowiedni kosz na bieliznę czy wieszak na ręczniki. Jeżeli zdecydowaliśmy się na srebrną armaturę, ten również powinien być w tym kolorze. Jeżeli zaś postawiliśmy na mozaikę na podłodze, podobne zdobienia mogą się znaleźć na dozowniku do mydła czy kubeczku na szczoteczki do zębów. Dobrze sprawdzają się również wszelkiego rodzaju koszyczki lub pojemniki do przechowywania kosmetyków, które pomogą nam utrzymać porządek.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − 3 =