Wypoczynek i hobby

Urlop pod namiotem – jak się przygotować?

Każdy, kto miał okazję choć raz spędzić noc pod namiotem, wie, jakie to niesamowite przeżycie. Jednak żeby wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo, trzeba mieć na uwadze kilka aspektów i odpowiednio się przygotować. Warto sprawdzić nie tylko stan naszego namiotu, ale także czy na wybranym przez nas polu namiotowym jest możliwość podłączenia się do prądu, ugotowania jedzenia, jak daleko jest sklep. O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Co zabrać na wyjazd pod namiot?

Urlop na polu namiotowym pozbawiony jest wszelkich luksusów – nie znajdziemy tam ani telewizora, ani restauracji czy drink-barów, a zamiast ekskluzywnej łazienki z wanną czeka na nas wspólny prysznic. Jednak mimo to czas spędzony w ten sposób na łonie natury relaksuje lepiej niż niejeden salon SPA, pozwala porzucić na trochę elektronikę, wycisz umysł. Kluczowy na takim wyjeździe jest dobry, trwały i nieprzemakalny namiot oraz wygodna karimata bądź materac, których celem jest nie tylko zapewnienie nam miękkiego legowiska, ale przede wszystkim odizolowanie od chłodu ziemi.

Na krótkie wyjazdy w dwie osoby z niewielkim bagażem w zupełności wystarczy mały i kompaktowy namiot, natomiast na dłuższy wyjazd z dziećmi już warto zabrać taki wielokomorowy, by każdy miał wygodne miejsce do spania i miejsce do przechowywania plecaków. Na dobrych polach namiotowych jak np. te: https://kajaki-domaszk.pl/pole-namiotowe/ najpewniej będziemy mieli dostęp do miejsca na ognisko lub grilla, więc pamiętajmy też o wszystkich akcesoriach do przygotowywania posiłków, a wcześniej sprawdźmy, czy jakiś sklep znajduje się w odległości spaceru i jeśli nie – zabierzmy od razu większe zapasy spożywcze ze sobą.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + dwanaście =