Ogród i dom

Za pomocą jakich mebli stworzyć wnętrze w klimacie retro?

Kiedy urządzamy mieszkanie, ogromną wagę przywiązujemy do jego wyglądu. Zależy nam, żeby było nie tylko funkcjonalne, ale także eleganckie i takie, w którym miło spędza się czas. Jednym z elementów, oprócz tapet, podłóg czy dodatków, są meble. Co ciekawe nie muszą one mieć nowoczesnego wyglądu. Ostatnio panuje moda na meble w stylu retro.

Jak urządzić stylowy salon w domu

Czasami jest tak, że kiedy urządzamy jakieś wnętrze, chcemy się wyróżnić i wyrazić swój gust. Ciekawym pomysłem na wystrój salonu jest spojrzenie wstecz, na meble rodziców i dziadków. Nie oznacza to kupowania staroci a zakup nowoczesnych mebli, które stylizowane są na sprzęty z minionych epok. Retro meble które są dostępne w sklepach, bez problemu wypełnią wnętrze salonu. Możemy kupić rozkładany stół, komodę, witrynę, szafkę pod telewizor. Do tego kredens, biblioteczkę, półki, stolik czy konsole. Bardzo dobrze jest dodatki w salonie także dopasować do stylu, jaki wybraliśmy. Na ścianach powiesić stare fotografie naszych przodków, dobrać stylizowane świeczniki, karnisze.

Wnętrze takie może być nie tylko ciekawe i eleganckie, ale też bardzo funkcjonalne, ponieważ współczesne meble spełniają nowoczesne standardy. Jedynie ich wygląd przypomina te sprzed wielu lat.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − siedem =