Ogród i dom

Funkcjonalne wyposażenie kuchni i łazienki

Kuchnia i łazienka to specyficzne miejsca w każdym mieszkaniu i domu. Aby korzystanie z nich było komfortowe i wygodne należy stosować wyłącznie praktyczne oraz funkcjonalne rozwiązania.

 

Aranżacja przestrzeni

Podczas aranżacji kuchni należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Każda kuchnia powinna mieć wyznaczoną przestrzeń roboczą, gdzie przygotowywane są potrawy, miejsce do gotowania oraz zmywania. W zależności od wielkości kuchni można w niej również wyznaczyć miejsce do spożywania przygotowanych posiłków. Funkcjonalnie wyposażona kuchnia to miejsce, w którym wszystkie sprzęty i produkty potrzebne do gotowania są łatwo dostępne. Niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdej kuchni są meble wyposażone w praktyczne szafki oraz szuflady. W przygotowywaniu potraw pomaga wysokiej jakości piekarnik i kuchenka. W zależności od preferencji zdecydować można się na kuchenkę gazową lub indukcyjną. Chociaż w większości restauracji stosuje się zlewozmywaki stalowe, to w domowej kuchni lepiej sprawdzą się zlewy granitowe. Są one równie trwałe co ich stalowi odpowiednicy, ale wyglądają znacznie efektowniej.

Aby łazienka urządzona była w sposób funkcjonalny, należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór sanitariatów. Warto zdecydować się przede wszystkim na dużą i dosyć głęboką umywalkę, która pozwoli na mycie rąk czy twarzy bez ochlapywania przestrzeni znajdującej się wokół zlewu. Dobrym pomysłem jest również zakup podwieszanej miski klozetowej. Rozwiązanie to umożliwia czyszczenie przestrzeni pod miską, dzięki czemu utrzymywanie higieny w łazience jest łatwiejsze. Osoby, które decydują się na montaż wanny w łazience, powinny zwrócić uwagę na odpowiedni dobór zarówno samej wanny, jak i baterii wannowej. Najbardziej funkcjonalne są termostatyczne baterie wannowe grohe, które zmniejszają zużycie wody nawet o 40 procent i zapewniają stałą temperaturę wody, przez co korzystanie z wanny jest bardziej oszczędne i bezpieczne.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 14 =