Ogród i dom

Klasyczne czy nowoczesne – które lampy wstawić do salonu?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Tu spędzamy dość dużo czasu, odpoczywając czy przyjmując gości. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zaprojektowanie tego wnętrza i wybór właściwego oświetlenia. Jakie lampy sprawdzą się w salonie? Oto kilka podpowiedzi.

Zastanów się, jaki styl preferujesz

Oświetlenie powinno stanowić dopełnienie całego wystroju pomieszczenia. Stąd też zanim wybierzemy lampy, rozważmy, co najlepiej pasuje do naszego pokoju. Jeśli salon jest urządzony w klasycznym stylu, lampy retro będą idealnym wyborem. Poszukajmy produktu, który jest bardziej wyszukany, może być nawet bogato zdobiony. Oświetlenie, które przypomina projekt od Tiffany’ego będzie idealnie współgrać ze stylizowanym pokojem.

Można także poszukać czegoś, co wygląda jak dawna lampa naftowa lub zdecydować się na żyrandoli z ozdobnymi, szklanymi kloszami. W przypadku, gdy pomieszczenie można opisać jako nowoczesne, najlepiej będzie uzupełnić je oświetleniem o bardziej nowoczesnym wyglądzie. Tu można na przykład zastosować wszelkiego rodzaju lampki LED, które idealnie dopełnią wnętrze o nowoczesnym charakterze.

Nie zapomnij o strefach

Pokój dzienny często jest podzielony na strefy. Jedną z nich jest miejsce do siedzenia. Tam przyda się większy żyrandol, który dobrze doświetli centralny punkt pokoju. Pamiętajmy jednak, że aby stworzyć miłą atmosferę w pomieszczeniu, można także zastosować kilka mniejszych lampek, na przykład do wyróżnienia znajdujących się w pokoju dzieł sztuki bądź roślin.

Z kolei w miejscu, gdzie najchętniej czytamy, niezbędna będzie także dobra lampa stojąca. Różne warianty są dostępne na https://lightfactory.com.pl/lampy-do-salonu-cat-116. Istotne jest, aby wszystkie elementy oświetleniowe pasowały do siebie stylem.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =