Wypoczynek i hobby

Zwiedzanie najdalszych zakątków świata – co warto wiedzieć jeszcze przed podróżą?

Podróż do najdalszych zakątków świata to marzenie wielu osób, które kochają odkrywać świat. Nic dziwnego, piękne miejsca przyciągają. Dzięki podróżom uczymy się nowych rzeczy, poznajemy siebie, ale przede wszystkim wspaniałych ludzi i kultury, które różnią się od naszej. To wszystko sprawia, że przywozimy ze sobą najpiękniejszą pamiątkę – wspomnienia. Jednak przed dalszą podróżą należy pamiętać o kilku rzeczach.

Co wiedzieć przed podróżą?

O ile po Europie możemy poruszać się swobodnie i tak naprawdę potrzebujemy jedynie dowodu osobistego, tak już do krajów znajdujących się na innych kontynentach wymagają od nas większej ilości dokumentów. Duża część krajów, które nie znajdują się w Strefie Schengen, wymaga od nas wizy. Dla przykładu – karta turysty na Kubę w zupełności wystarczy. Oczywiście jeśli chcemy udać się tam w innym celu niż zwiedzanie, to musimy zaopatrzyć się w nieco trudniejszą do zdobycia – wizę pobytową. Wyróżniamy również wizę jednorazową, która uprawnia nas do pobytu na Kubie przez 30 dni. Aby dostać takie zezwolenie, musimy mieć ważny paszport. Otrzymana wiza uprawnia nas do jednorazowego przekroczenia granicy tego kraju.

Co jeszcze możesz zrobić przed wyjazdem do innego kraju? Jadąc do krajów Afryki, warto zapoznać się z wymaganymi szczepieniami, które mogą nas uchronić przed różnymi tropikalnymi chorobami. Dobrze też zapoznać się z obyczajami panującymi w miejscu, do którego się udajemy, a jeśli jedziemy w dane miejsce na dłużej i myślimy np. o podjęciu pracy, sprawdźmy, jakie są wymagania. Pamiętajmy jednak, że posiadanie wymaganych przez dany kraj dokumentów to gwarancja możliwości wjazdu na jego teren. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + szesnaście =