Technologie & IT

Na czym polega złomowanie aut?

Każdy pojazd, który został nieodwracalnie uszkodzony podczas wypadku lub w innych okolicznościach, powinien zostać oddany do złomowania oraz poddany recyklingowi. Jego naprawa wiązałaby się bowiem z ogromnymi kosztami, w związku z czym byłaby nieopłacalna. W takiej sytuacji lepiej jest po prostu kupić nowe auto. Recykling jest czynnością polegającą na odzyskaniu tych części pojazdu, które mogą zostać jeszcze wykorzystane.

Recykling jako sposób na ochronę przyrody

Recykling ma jedną istotną zaletę – dzięki niemu jest znacznie mniej odpadów, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Dlatego warto skorzystać z takiej oferty, jak choćby złomowanie aut w Szczecinie. Wystarczy dostarczyć do tej firmy wymagane dokumenty (dowód rejestracyjny, kartę wozu, polisę OC oraz dowód osobisty) – powinien to zrobić właściciel danego pojazdu, ewentualnie osoba do tego upoważniona na podstawie odpowiedniego zaświadczenia uprawniającego ją do kasacji auta.

Złomowanie odbywa się w kilku etapach. Po pierwsze, pracownicy punktu usuwają z samochodu wszystkie płyny, w tym paliwo, olej napędowy, płyny z układu hydraulicznego oraz kwas z akumulatora. Następnie każda z cieczy zostaje zabezpieczona przed wyciekiem i dokładnie zutylizowana. Tak osuszony pojazd rozbiera się, a poszczególne elementy segreguje wg materiału czy przydatności do dalszego użytku. Jeśli coś nie może być już wykorzystane, jest definitywnie niszczone, a reszta trafia do odbiorców odpadów, którzy mają obowiązek przekazać je do recyklingu. Skup aut Szczecin działa właśnie w opisany powyżej sposób.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − szesnaście =