Sposób życia i styl

Dlaczego warto stosować maski do włosów?

Maski do włosów to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie rutyny w pielęgnacji włosów. Są one niczym mini-zabieg SPA dla Twoich włosów i mogą pomóc Ci poprawić ich kondycję już po jednym użyciu.

Ale dlaczego dokładnie powinnaś stosować maski do włosów? Jakie są zalety tego typu produktów i jak działają? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o maskach do włosów.

Czym jest maska do włosów?

Maska do włosów to produkt, który poprawia kondycję włosów, dostarczając im wilgoci i składników odżywczych. Większość masek zawiera również składniki, które pomagają poskromić puszenie się włosów, odżywiają zniszczone pasma i zwalczają uszkodzenia spowodowane przez narzędzia do stylizacji, takie jak żelazko czy suszarka.

Jak się stosuje?

Maseczki do włosów można stosować raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od rodzaju włosów. Osoby o włosach kręconych lub grubych mogą chcieć stosować je częściej, ponieważ te rodzaje włosów potrzebują więcej wilgoci.

Maski do włosów nakłada się zazwyczaj na mokre lub wilgotne pasma, a następnie pozostawia na miejscu przez 5-20 minut, aby zadziałały na nie jak magnes. Następnie należy spłukać produkt (nie trzeba myć włosów) i zastosować zwykłe produkty do stylizacji, jeśli jest taka potrzeba.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =