Sposób życia i styl

Ekogroszek czy pellet – który lepiej stosować w swoim domu?

Przyszła pora na wymianę starego pieca i zastanawiasz się teraz, w jaki sposób powinieneś ogrzewać swój dom? Ze względu na koszta instalacji, zdecydowałeś już, że powinno to być paliwo stałe? Dwa najpopularniejsze z nich i jednocześnie przyjazne środowisku, to pellet i ekogroszek.

Który z nich to lepsza inwestycja w ogrzewanie?

Groszek węglowy, to najczęściej wybierane rozwiązanie wśród tych, którzy wcześniej opalali dom zwykłym węglem. Rozwiązanie to jest bardziej ekologiczne i zdecydowanie wygodniejsze. Większość współczesnych pieców na ekogroszek ma automatyczne podajniki, dzięki którym spalanie jest podtrzymywane i nie trzeba się już tym przejmować. Zawiera też mniej siarki i ma niższą popielność.

Dużym minusem tego rozwiązania jest to, że w handlu spotyka się wiele podróbek, które robione są z odpadów, szkodliwych i rakotwórczych. Jeżeli chodzi o dobry ekogroszek Wrocław zdecydowanie przoduje wśród jego producentów. Warto wybrać sprawdzonego, żeby ogrzewać dom oryginalnym produktem.

Pellet to dla odmiany najczystsze rozwiązanie, jakie oferuje rynek. Wytwarza się go z trocin, więc nie zawiera on sztucznych olejów, nie brudzi jak węgiel i paląc się ma przyjemny zapach drewna. Pozostałego popiołu nie trzeba utylizować, można go po prostu rozsypać w ogrodzie. Pakowany jest też w wygodne, 10 kilogramowe worki. Na rynku wytwórców, oferujących naprawdę dobry pellet Białystok zajmuje pierwsze miejsce. To doskonałe rozwiązanie dla tych osób, którym naprawdę leży na sercu dobro naszej planety i chcą korzystać z możliwie najbardziej ekologicznych rozwiązań.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − pięć =