Sposób życia i styl

Jakie składniki powinny znaleźć się w diecie psa?

Właściwe odżywianie psa to podstawa do tego, aby cieszył się on dobrą kondycją i zdrowiem przez wiele lat. Jednak nie każdy właściciel czworonoga zdaje sobie sprawę z tego, jakie składniki powinny stanowić podstawę jego diety. Tylko właściwe proporcje i odpowiednia zawartość składników odżywczych w karmie podawanej psom zapewni im energię oraz piękną i lśniącą sierść.

Składniki, które korzystnie wpływają na zdrowie psa

Właściciele psów mogą zdecydować się na różne sposoby ich karmienia. Najczęściej wybierają karmę mokrą lub suchą, która doskonale zaspokaja ich potrzeby żywieniowe. Najważniejszym składnikiem, który powinna zawierać dobrej jakości karma dla psów jest mięso. Jest ono doskonałym źródłem białka, a przede wszystkim sprawia, że karma jest smaczna i chętnie zjadana przez pupila. W diecie powinny znaleźć się także warzywa oraz owoce, które dostarczają witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Cenne nienasycone kwasy tłuszczowe dostarczane są przez oleje wytwarzane np. z łososia. Pełnią one istotną funkcję zwłaszcza podczas wzrostu i rozwoju młodego organizmu, a także przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego psów.

Wybierając odpowiednią karmę, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na potrzeby psa. Jeśli cierpi na nadwagę koniecznie trzeba zdecydować się na karmę niskokaloryczną, która dostarczy odpowiednią ilość witamin i minerałów. Psiakom z wrażliwymi żołądkami, które są alergikami warto podawać karmę delikatną, bez zbóż. Duży wybór różnego rodzaju karm można znaleźć na stronie https://dogomarket.pl/karmy-dla-psow

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 4 =