Ogród i dom

Jak wybrać dobry dywan

Dobry dywan pasuje do aranżacji wnętrza, ale jest też odpowiedni do jego przeznaczenia. Przykładowo produkty wybierane do łazienki powinny dobrze znosić częsty kontakt z wilgocią i mieć właściwości antyalergiczne, dywany do salonu mają być przede wszystkim przyjemne dla oka, a chodniki w korytarzach muszą pozostawać odporne na wycieranie i częste chodzenie.

Dywan w odpowiedniej stylistyce

Odwiedzając sklep z dywanami, warto pamiętać o stylu aranżacji konkretnego wnętrza. Jeżeli urządzono je zgodnie z modnym ostatnio minimalizmem, to najlepiej sprawdzą się dywany jednokolorowe lub uzupełnione prostym wzornictwem. Mogą występować w dynamicznych barwach, które ożywiają pomieszczenie. Taki dywan to jeden z kluczowych dodatków do aranżacji. W klasycznych wnętrzach lepiej służą natomiast produkty bogato zdobione, ale stonowane pod względem kolorystyki.

Dywan to praktyczny dodatek

Jak wspomniano, dywaniki łazienkowe powinny być odporne na działanie wilgoci i rozwój drobnoustrojów. Dlatego najczęściej wykonuje się je ze sztucznych włókien. Taką samą zasadą kierują się producenci dywanów do pokoju dziecięcego. Niskie runo i znaczna gęstość włókien to podstawa także w przypadku dywanów umieszczanych w kuchni oraz w przedpokoju. Modele w stylu shaggy sprawdzą się natomiast w salonie i sypialni. W tych pomieszczeniach miękki, gruby dywan sprzyja tworzeniu przytulnej atmosfery. Można też położyć tam model z włókien naturalnych, które w razie potrzeby pochłaniają lub oddają wilgoć, regulując w ten sposób jej poziom w pomieszczeniu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =