Wypoczynek i hobby

Gdzie na rejs, czyli idealne miejsca dla miłośników żeglarstwa

Żeglarstwo to idealny sport dla osób aktywnych, które uwielbiają spędzać urlop lub wakacje na wodzie. To również znakomita alternatywa dla każdego, kto pragnie spróbować czegoś zupełnie nowego, odmiennego od tradycyjnego wylegiwania się na kocu. Warto podkreślić, że organizacja rejsu żaglówką jest w miarę prosta niezależnie od miejsca na ziemi – wynika to przede wszystkim z możliwości czarteru jachtu i wynajęcia wykwalifikowanego skippera (kapitana).

Akweny w Polsce lub odległe kraje i wyspy – wybór jest ogromny

Jeśli chodzi o Polskę, to doskonałym miejscem na żeglowanie jest chociażby Jezioro Solińskie albo akweny znajdujące się na terenie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglugowego (m.in. Zalew Szczeciński i wybrzeże Bałtyku). Ten pierwszy zbiornik ma powierzchnię 20 km2 i jest wyjątkowo atrakcyjny ze względu na liczne zatoczki, wysepki i urozmaiconą linię brzegową.

Z kolei druga wymieniona opcja jest idealnym rozwiązaniem dla miłośników rodzinnych wycieczek wodnych, gdyż na szlaku znajdują się nowoczesne porty, a bliskość do granicy z Niemcami stwarza możliwość odwiedzenia tego kraju.

W sytuacji, gdy wolimy żeglowanie w bardziej egzotycznych okolicznościach przyrody, możemy zdecydować się na wyjazd zarówno do ciepłych krajów europejskich, jak i w dalsze rejony świata. Jeśli chodzi o tę pierwszą opcję, to polecany jest zwłaszcza czarter jachtów w Grecji (wyspy Cykady i Jońskie), Chorwacji (region Dalmacji), Hiszpanii (wyspy Baleary) i we Francji (Korsyka).

Na terenie tych państw funkcjonują bowiem specjalne biura podróży dla żeglarzy, pomagające w zakupie biletów, rezerwacji miejsca w hotelu czy właśnie wynajęciu łodzi. Z bardziej odległych rejonów na uwagę zasługuje czarter jachtów w Tajlandii, na Karaibach oraz na Wyspach Kanaryjskich.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =