Wypoczynek i hobby

Jak odpowiednio przygotować się do skitouringu?

Skitouring to bardzo wymagający sport zyskujący w ostatnim czasie coraz większą popularność. Polega on na zdobywaniu górskich szczytów przy wykorzystaniu nart. Aby zacząć uprawiać skitouring konieczne jest właściwe przygotowanie się do tej aktywności, a przede wszystkim zaopatrzenie się w niezbędny sprzęt.

Jak zacząć przygodę ze skitouringiem?

Górskie obszary zwiedza się za pomocą nart wyposażonych w wiązania narciarskie, które umożliwiają swobodną jazdę oraz podchodzenie. Osoba, która rozpocząć uprawianie skitouringu musi wyposażyć się przede wszystkim w buty skiturowe, foki, czyli pasów materiału, które minimalizują ślizganie się podczas podchodzenia i regulowanych kijów. Sport ten wymaga także odpowiedniego przygotowania kondycyjnego. Najlepszym sposobem na poprawę ogólnej formy fizycznej jest bieganie jeszcze zanim pojawi się śnieg.

Najistotniejsze jest wzmocnienie mięśni pleców, rąk i nóg, które narażone są na największy wysiłek podczas wyprawy w góry. Właściwe przygotowanie organizmu pomoże także uniknąć niebezpiecznych kontuzji. Wybierając się po raz pierwszy w góry w calu uprawnia tego sportu trzeba pamiętać przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie i dopasować trasę do swoich możliwości. Na początek należy wybrać krótsze i mniej wymagające trasy i obyć swoje pierwsze zjazdy pod okiem doświadczonego instruktora, który w razie potrzeby udzieli pomocy lub rady. Skitouring to sport dający niesamowite wrażenia i doznania, pod warunkiem, że należycie przygotuje się do jego uprawiania.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =