Sposób życia i styl

Jak dbać o zamszowe buty?

Buty zamszowe mają bardzo wielu fanów, którzy decydują się na ich noszenie nie tylko wiosną i jesienią, ale również w zimowe dni. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza botki oraz kozaki – można je kupić np. w tym sklepie internetowym: https://stili.pl/pol_m_BUTY-DAMSKIE_BOTKI_Botki-zamszowe_Botki-zamszowe-na-obcasie-318.html. Niestety zamsz jest znacznie mniej odporny na zniszczenie i zabrudzenie aniżeli naturalna skóra czy tworzywo sztuczne. Z tego względu konieczne jest stosowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, mających na celu zabezpieczenie tego materiału przed uszkodzeniem. 

Regularne szczotkowanie to gwarancja idealnego wyglądu włosa 

Podstawowym zabiegiem w przypadku zamszowych butów jest ich szczotkowanie za pomocą specjalnej szczotki, składającej się z jednej strony z włókien nylonowych i miedzianych (o sporym stopniu twardości), z drugiej zaś z gumy do weluru. Dzięki temu w znacznym stopniu poprawiamy ich wygląd, a także skutecznie usuwamy błoto i inne nieczystości. Dodatkowo w celu zlikwidowania uciążliwych plam zaleca się użycie specjalnej kostki, działającej bardzo podobnie jak gumka do ścierania ołówka. Pamiętajmy jednak o tym, że szczotkowanie musi być zawsze wykonywane na suchym obuwiu.

Kolejnym niezbędnym zabiegiem jest impregnacja, czyli pokrycie materiału specjalnym preparatem chroniącym go przed szkodliwym działaniem wilgoci. W sklepach jest dostępnych wiele tego typu profesjonalnych kosmetyków dedykowanych właśnie zamszowi. Ostatnia zalecana czynność to renowacja, opierająca się na zabezpieczeniu butów przed stopniowym niszczeniem wskutek plam czy mikrouszkodzeń. Warto zastosować środek o działaniu głęboko odświeżającym i odżywiającym, ewentualnie bardzo delikatny płyn czyszczący. Opisane powyżej zabiegi pozwolą nam skutecznie zadbać o botki zamszowe na koturnie, kozaki za kolano czy nawet szpilki. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 16 =