Sposób życia i styl

Jak zabezpieczyć meble przed przeprowadzką?

Przygotowanie się do przeprowadzki jest zadaniem trudnym i wymagającym załatwienia wielu spraw oraz podjęcia kilku istotnych decyzji. Dotyczy to również przewozu mebli, które koniecznie powinny zostać w odpowiedni sposób zapakowane i zabezpieczone. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko ich mechanicznego uszkodzenia (np. porysowania). Wygodnym rozwiązaniem jest z pewnością skorzystanie z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa transportowego. Jeśli interesuje nas rzetelna i uczciwa firma przeprowadzkowa Poznań jest miastem, w którym bez problemu ją znajdziemy. 

Konieczny jest demontaż konstrukcji 

Logistyka mebli jest przedsięwzięciem skomplikowanym, ponieważ może skutkować ich uszkodzeniem, co pociąga za sobą obniżenie wartości, a niekiedy też utratę walorów użytkowych. Zdecydowanie największym wyzwaniem w przypadku tych przedmiotów jest ich rozmiar, waga oraz nieregularne kształty. Aby je prawidłowo zabezpieczyć, należy je najpierw dokładnie opróżnić z całej zawartości. Dzięki temu staną się lżejsze i znacznie łatwiejsze w przenoszeniu. Następnie trzeba zadbać o optymalną ochronę ruchomych części – szuflady i półki najlepiej jest całkowicie wyjąć, natomiast drzwiczki szafek precyzyjnie okleić solidną taśmą pakową.

Zaleca się ponadto rozmontowanie wszystkich konstrukcji nieklejonych, które dadzą się w miarę łatwo rozkręcić. Poszczególne elementy muszą zostać zapakowane w karton i owinięte folią bąbelkową, a ich rogi oraz krawędzie zabezpieczone specjalnymi nakładkami ze styropianu. Pod autonomiczne meble warto zaś podłożyć miękką matę antypoślizgową lub koc filcowy. Kanapy, fotele i inne produkty tapicerowane wymagają dodatkowego oklejenia folią stretch. Dodajmy, że na rynku istnieje wiele specjalistycznych podmiotów oferujących przewożenie mebli nie tylko z domów prywatnych, ale też z bur i innych zakładów pracy. Jeśli interesują nas w pełni profesjonalne przeprowadzki firm Poznań jest miastem, w którym bez trudu otrzymamy pomoc w tym zakresie.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =