Sposób życia i styl

Jak podkreślić strój okularami?

Jeszcze do niedawna mnóstwo osób posiadających wadę wzroku wzbraniało się przed noszeniem okularów, decydując się raczej na soczewki kontaktowe. Wynikało to głównie z poczucia wstydu, którego podłożem było przekonanie, że wspomniane konstrukcje zaburzają proporcje twarzy. Obecnie jednak na okulary panuje swoista moda, ponieważ potrafią doskonale podkreślić charakter ubioru. Jeśli zależy nam na oryginalności, to dobrym wyborem okażą się z pewnością efektowne modele Armani, dostępne m.in. na https://blochoptyk.pl/Giorgio-Armani.

Świetny dodatek do wszelkich stylizacji

Okulary powinny idealnie pasować nie tylko do kształtu twarzy (wyostrzając rysy, optycznie powiększając buzię lub wyszczuplając kontury), ale również do stroju. Dla osób preferujących stylizacje utrzymane w charakterze vintage optymalną opcją będą modele typu kujonki z oprawkami w stonowanym kolorze – np. czarnym, ciemnoszarym bądź brązowym. Z kolei miłośnicy ubioru nieco bardziej zwariowanego i pełnego energii mogą z powodzeniem postawić na okulary sporej wielkości, zasłaniające znaczną część twarzy, które charakteryzują się wyrazistą kolorystyką (turkus, czerwień, pomarańcz itp.). Alternatywę stanowią w tym przypadku awiatory oraz tzw. kocie oczy.

Jeżeli natomiast ktoś na co dzień jest zatrudniony w banku lub wykonuje inną pracę biurową, wymagającą noszenia garsonek, garniturów i białych bluzek, to wówczas powinien zdecydować się na eleganckie oprawki kwadratowe, ewentualnie owalne. Są one bowiem synonimem dobrego smaku i przywiązania do elegancji.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 1 =