Sposób życia i styl

Spośród jakiej gamy zapachów wybrać perfumy dla mężczyzn?

W sklepach mamy ogromny wybór różnej jakości perfum. Dzięki sporemu zróżnicowaniu mamy możliwość, aby wybrać odpowiedni zapach. Perfum możemy szukać w drogeriach, ale również w internecie.

Jak wybrać odpowiedni zapach dla mężczyzny

Nie każde perfumy nadają się na daną okazję, jedne perfumy lepiej będą pasowały na romantyczną kolację z partnerką, a inne na spotkanie biznesowe. Warto zastanowić się, czy zapach powinien być intensywny, czy ma mniej wyróżniać się w tłumie. Nie ma jednych perfum, które wpasują się w każde gusta, dlatego warto eksperymentować z różnymi rodzajami, aż znajdziemy odpowiednie z nich.

Perfumy nie tylko różnią się zapachem, ale także jakością. Na rynku mamy dostępnych 6 rodzajów perfum, które różnią się stężeniem olejków zapachowych w swoim składzie: Wodę odświeżającą, wodę kolońską, wodę toaletową, wodę perfumowaną, perfumy właściwe, oraz ekstrakt z perfum. Ze względu na dobrą jakość do ceny, bardzo często wybierana jest woda perfumowana, zawiera ona stężenie olejków na poziomie 10-20%. Osoby zainteresowane będą mogły zapoznać się z przykładową ofertą wód perfumowanych: https://perfumik.pl/perfumetki-meskie.

Na rynku dostępnych mamy wiele zapachów perfum, natomiast kilka z nich zasługuje na wyróżnienie:

– perfumy cytrusowe – dzięki owocom takim jak pomarańcza czy limonka, zapach cechuje się niezwykłą lekkością oraz świeżością. Są najbardziej uniwersalne.

– perfumy kwiatowe – głównie używane przez kobiety, natomiast znajdziemy również perfumy męskie o tym zapachu. Najczęściej spotykane są perfumy ze zmieszanych kompozycji kwiatowych, nadających subtelności.

– perfumy drzewne – charakterystyczny zapach świeżo ściętego drzewa jest znany każdemu. Dodatkowo jest on podbijany m.in. przez żywicę oraz olejki cedru. Zamknięty w buteleczce zapach idealnie sprawdzi się podczas jesieni.

– perfumy orientalne – dobry wybór dla mężczyzn, którzy stawiają sobie na oryginalność. Dzięki zapachom takim jak drzewo sandałowe, wanilia, czy piżmo, idealnie nadadzą się na mniej formalne spotkania.

– perfumy owocowe – słodycz takich owoców jak truskawka, malina, wiśnia, czy jabłko, idealnie przeplata się z akcentami korzennymi bądź pikantnymi. Pasują idealnie na ciepłe dni.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − dwa =