Ogród i dom

Jak urządzić małą sypialnię?

Sypialnia to pomieszczenie wyjątkowe, szczególnie ważne, rzec można – najbardziej intymne. Kojarzy się przede wszystkim z odpoczynkiem i relaksem. Ważne jest jednak to, aby była wygodna, funkcjonalna i odpowiednio urządzona. Niemałym wyzwaniem okazuje się stworzenie komfortowej i jednocześnie oryginalnej sypialni w małym pomieszczeniu. Co zatem zrobić, aby sypialnia stała się jednocześnie intymnym azylem i stylowym wnętrzem?

Sypialnia sypialni nierówna

Podstawowym czynnikiem, który w bezpośredni sposób wpływa na aranżację sypialni, jest strona stricte techniczna – wielkość i wysokość pomieszczenia, a także wnęki okienne oraz drzwiowe. Przykładem mogą być tutaj stare kamienice, w których mieszkania charakteryzują się przede wszystkim wysokim sufitem, umożliwiającym wykonanie praktycznej antresoli i jednoczesne wygospodarowanie miejsca na biurko czy szafę.

Równie wymagające okazuje się urządzenie sypialni w bloku, która często pełni jednocześnie funkcję garderoby. W tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem okazują się praktyczne szafy i szafki wbudowane w ścianę. Dobrym pomysłem są takie, których fronty ozdobione zostały lustrami – będą one pełniły zarówno funkcję użytkową, jak i estetyczną, optycznie powiększając przestrzeń pokoju.

Szafki nocne na osobiste drobiazgi

Najważniejszym meblem w sypialni jest bez wątpienia łóżko, dopełniane nierzadko kolorowymi, miękkimi poduszkami, kocem lub narzutą, łącząc doskonale przysłowiowe przyjemne z pożytecznym. Wybierając konkretny model, najlepiej kierować się własnymi oczekiwaniami – zarówno stricte użytkowymi, jak i estetycznymi.

Aranżując sypialnię, nie można również zapomnieć o rozwiązaniach umożliwiających wygodne przechowywanie osobistych drobiazgów. W nowoczesnych stylizacjach doskonale sprawdzą się szafki nocne glamour, które z całą pewnością podkreślą wyjątkowy i niepowtarzalny charakter sypialni, zapewniając jednocześnie bezpieczne i wygodne miejsce na osobiste drobiazgi. W zależności od indywidualnych oczekiwań, można wybrać modele wyposażone w jedną lub dwie szuflady.

Alternatywą dla szafek nocnych są równie efektowne i funkcjonalne toaletki kosmetyczne, które wprowadzą do sypialni nutkę aranżacyjnego romantyzmu. Na https://makdekor.pl/ są dostępne w ciekawych modelach.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 8 =