Jak urządzić małą sypialnię?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia to pomieszczenie wyjątkowe, szczególnie ważne, rzec można – najbardziej intymne. Kojarzy się przede wszystkim z odpoczynkiem i relaksem. Ważne jest jednak to, aby była wygodna, funkcjonalna i odpowiednio urządzona. Niemałym wyzwaniem okazuje się stworzenie komfortowej i jednocześnie oryginalnej sypialni w małym pomieszczeniu. Co zatem zrobić, aby sypialnia stała się jednocześnie intymnym azylem i stylowym wnętrzem?

Sypialnia sypialni nierówna

Podstawowym czynnikiem, który w bezpośredni sposób wpływa na aranżację sypialni, jest strona stricte techniczna – wielkość i wysokość pomieszczenia, a także wnęki okienne oraz drzwiowe. Przykładem mogą być tutaj stare kamienice, w których mieszkania charakteryzują się przede wszystkim wysokim sufitem, umożliwiającym wykonanie praktycznej antresoli i jednoczesne wygospodarowanie miejsca na biurko czy szafę.

Równie wymagające okazuje się urządzenie sypialni w bloku, która często pełni jednocześnie funkcję garderoby. W tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem okazują się praktyczne szafy i szafki wbudowane w ścianę. Dobrym pomysłem są takie, których fronty ozdobione zostały lustrami – będą one pełniły zarówno funkcję użytkową, jak i estetyczną, optycznie powiększając przestrzeń pokoju.

Szafki nocne na osobiste drobiazgi

Najważniejszym meblem w sypialni jest bez wątpienia łóżko, dopełniane nierzadko kolorowymi, miękkimi poduszkami, kocem lub narzutą, łącząc doskonale przysłowiowe przyjemne z pożytecznym. Wybierając konkretny model, najlepiej kierować się własnymi oczekiwaniami – zarówno stricte użytkowymi, jak i estetycznymi.

Aranżując sypialnię, nie można również zapomnieć o rozwiązaniach umożliwiających wygodne przechowywanie osobistych drobiazgów. W nowoczesnych stylizacjach doskonale sprawdzą się szafki nocne glamour, które z całą pewnością podkreślą wyjątkowy i niepowtarzalny charakter sypialni, zapewniając jednocześnie bezpieczne i wygodne miejsce na osobiste drobiazgi. W zależności od indywidualnych oczekiwań, można wybrać modele wyposażone w jedną lub dwie szuflady.

Alternatywą dla szafek nocnych są równie efektowne i funkcjonalne toaletki kosmetyczne, które wprowadzą do sypialni nutkę aranżacyjnego romantyzmu. Na https://makdekor.pl/ są dostępne w ciekawych modelach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Na jakiej zasadzie działają dzbanki do filtrowania wody?
Na jakiej zasadzie działają dzbanki do filtrowania wody?
Picie wody z kranu pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ nie wydajemy ich na wodę butelkowaną. Jednak w większości miejscowości woda […]
Korzyści wynikające ze stosowania ekologicznych materiałów na opał
Korzyści wynikające ze stosowania ekologicznych materiałów na opał
Czystsze powietrze i środowisko Wraz z nadejściem sezonu grzewczego powraca w Polsce temat smogu. Niestety wielu Polaków nadal spala w […]
Konstrukcja domów z drewna – co należy zaplanować?
Konstrukcja domów z drewna – co należy zaplanować?
Domki drewniane to idealne rozwiązanie na działkach rekreacyjnych, ale tego typu konstrukcje stają się również coraz bardziej popularne w przypadku […]