Technologie & IT

Jak wybrać myszkę do grania?

Gry komputerowe wymuszają zakup dobrej i funkcjonalnej myszki do komputera. Podpowiadamy, jak wybrać myszkę do grania?

Wybór myszy dla gracza

Wybór myszy dla graczy komputerowych nie jest łatwy, głównie ze względu na parametry, które wyróżniają myszy komputerowe, a nie zawsze rozumiemy co oznaczają. Przy zakupie myszki do grania nie należy kierować się wyłącznie wyglądem, choć jak się okazuje ma on również spore znaczenie.

Cechy dobrej myszy do grania

 1. Sensor
  Optyczny czy laserowy? Tanie myszy z sensorami optycznymi będą sprawdzały się lepiej niż tanie myszy laserowe. Najnowsze i najdroższe myszy łączą w sobie oba sensory. Wybór powinien być podyktowany pozostałymi ważnymi parametrami.
 2. Prędkość maksymalna
  Maksymalna prędkość przesunięcia, którą dana mysz jest w stanie zarejestrować podawana jest w calach na sekundę. W przypadku graczy, im większa wartość, tym lepiej.
 3. Parametr DPI
  Profesjonalni gracze, gwiazdy e-sportu, korzystają z myszek z DPI na poziomie 400-800. Te wartości informują o tym, ile pikseli pokona kursor myszy na ekranie po przesunięciu myszki o 1 cal. Parametr ten bywa błędnie kojarzony z precyzją. Tak naprawdę im wyższe DPI, tym gorzej o precyzyjne ruchy myszą.
 4. Dodatkowe funkcje myszy
  W grach przydają się dodatkowe przyciski, w które wyposażonych jest wiele modeli myszy dla graczy. Przydatny będzie przycisk do zmiany dpi. Inne przyciski mogą służyć sterowaniu opcjami w grze.
 5. Ergonomiczność
  Od kształtu myszy, od tego jak ona wygląda, zależy w dużym stopniu komfort użytkowania. Zanim zakupimy mysz, nawet gdy korzystamy ze sklepu internetowego, warto przed zakupem sprawdzić w sklepie stacjonarnym, jaki kształt myszy nam odpowiada.

Duży wybór sprzętu dla graczy oferuje m.in. Razer sklep.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 6 =