Technologie & IT

Na co zwrócić uwagę wybierając nowego laptopa?

Kiedy musimy kupić nowego laptopa do pracy, stajemy przed problemem wyboru odpowiedniego sprzętu. Na rynku jest wiele firm oferujących komputery, a dostępnych modeli są setki. Są różnej wielkości, prędkości, z różnymi procesorami, dyskami, monitorami. Czym, oprócz ceny, kierować się przy zakupie komputera?

Czy marka ma znaczenie?

Bardzo często, kiedy kupujemy sprzęt komputerowy, kierujemy się nazwą producenta. Z sentymentu, ponieważ ktoś nam polecił lub mamy dobre doświadczenia z daną marką. Tymczasem znak towarowy jest jedynie gwarantem jakości sprzętu. Bardziej powinniśmy sugerować się tym jakie są parametry komputera niż jego nazwą. Ważne jest to, żeby porównać różne komputery pod względem ceny i wyposażenia, np. na witrynie https://notebooki.pl/laptopy-ultrabooki-lenovo-biznesowe-17. Szczególnie znaczenie ma to w przypadku laptopów biznesowych.

Najważniejsze, by zwrócić uwagę, jaki jest zamontowany procesor, jest on w końcu mózgiem komputera. Im nowsza generacja, większa częstotliwość taktowania i większa ilość rdzeni, tym lepiej. Kolejna rzecz to wielkość twardego dysku. Może to mieć spory wpływ na cenę, dlatego trzeba dobrze rozważyć jakiej wielkości dysk jest nam niezbędny. I jeszcze jeden ważny parametr, jakim jest wielkość pamięci operacyjnej. Im więcej tym komputer będzie działał szybciej i sprawniej. Warto oczywiście także zwrócić uwagę na wygląd laptopa, jakość detali, miękkość klawiszy czy kolorystykę. Przy wyborze tych ostatnich parametrów możemy sugerować się konkretną marką komputera.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 13 =