Technika i motoryzacja

Na czym polega spedycja kontenerowa?

Spedycja kontenerowa to rodzaj transportu towarowego, który wykorzystuje kontenery intermodalne lub kontenerowce. Kontenery są transportowane statkami, koleją lub ciężarówkami. Kiedy kontener dociera do miejsca przeznaczenia, jest rozładowywany za pomocą dźwigów, ładowarek czołowych lub przenośników taśmowych i umieszczany na ciężarówkach lub pociągach.

Spedycja kontenerowa Gdynia jest wykorzystywana do transportu towarów na duże odległości, np. przez kontynenty lub do i z Dalekiego Wschodu. Główną zaletą żeglugi kontenerowej jest to, że pozwala ona firmom na masowy transport towarów po niższych kosztach niż w przypadku innych metod, ponieważ ładunek może być załadowany na jeden statek i rozładowany w kilku różnych portach.

Jak działa wysyłka kontenerowa?

Kontenery są wykonane z falistej stali lub aluminium i mają zazwyczaj 20 stóp długości na 8 stóp szerokości na 8 stóp wysokości (6 metrów na 2,4 metra na 2 metry). Są one ułożone jeden na drugim w dużej metalowej ramie zwanej podwoziem, która może pomieścić do 40 kontenerów jednocześnie. Kiedy statek dociera do celu, podwozie jest przenoszone na ląd za pomocą specjalnego sprzętu i rozładowywane na ciężarówki lub pociągi.

Jakie rodzaje towarów są przewożone w kontenerach?

Kontenerowce przewożą wszelkiego rodzaju ładunki, w tym żywność, odzież, elektronikę i artykuły medyczne. Transportują również surowce, takie jak węgiel, żwir i ruda żelaza, które są wykorzystywane do wytwarzania produktów takich jak stal czy cement w fabrykach położonych w głębi lądu od portów.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 18 =