Od czego zależy cena auta na skupie?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skup aut należy do jednej z metod sprzedaży samochodu. Jeśli zależy nam na czasie i nie chcemy czekać aż auto wstawione do autokomisu znajdzie nowego właściciela warto zainteresować się tym sposobem sprzedaży. Na rynku działa wiele firm z długą historią, które świadczą tego typu usługi. Poniżej postaramy się wyjaśnić od czego zależy ostateczna cena którą otrzymamy za nasz samochód.

Nie ma dwóch identycznych aut

Każdy, kto zechce sprzedać swoje auto powinien wziąć sobie to do serca. Bardzo często przeglądając ogłoszenia w internecie widzimy podobne do siebie samochody w bardzo zróżnicowanych cenach. Dopiero dokładne zapoznanie się z opisem wyjaśnia skąd biorą się owe różnice. Identyczna sytuacja jest w przypadku autoskupu. Każde auto oceniane jest indywidualnie na podstawie wielu czynników. Dopiero wnikliwa ocena jest podstawą do podania ostatecznej stawki.

Jakie kryteria wpływają na wycenę auta?

Nie będzie niczym odkrywczym, iż w najlepszej sytuacji są osoby, które mają auto popularnej marki, z niewielkim przebiegiem i w ogólnie dobrym stanie wizualnym. Wszelkie wgniecenia, zarysowania mają tu znaczenie. Jeśli jednak nasze auto nie należy do idealnych nie pozostaje nic innego jak zdać się na ocenę profesjonalisty w oparciu o takie kryteria jak:

  1. Rok produkcji. Pozornie najważniejsze kryterium, którym kieruje się każdy kto chce kupić auto. Im jest ono młodsze, tym lepiej. Nie można jednak zapominać o tym, wiek to jedno a sposób eksploatacji to drugie.
  2. Przebieg samochodu. Na rynku możemy spotkać olbrzymie różnice w przebiegach dla aut z tego samego roku produkcji. Dlatego jest on często nawet ważniejszy niż wiek pojazdu.
  3. Historia serwisowania. Niezwykle ważna kwestia dla każdego potencjalnego kupca. Regularne naprawy, wymiana części, oleju itd. dają pełny pogląd czy właściciel dbał o auto.
  4. Stan wizualny. Brak widocznych uszkodzeń, wgnieceń zarysowań bez wątpienia zwiększa cenę.
  5. Wyposażenie auta. Wprawdzie w autach używanych ma ono mniejsze znaczenie, ale bogato wyposażona wersja z pewnością warta jest większych pieniędzy.
  6. Historia auta. Ile miało właścicieli, jak było wykorzystywane itd. To wszystko ma wpływ na stan techniczny, przebieg i ostatecznie na przebieg.

Czas to pieniądz

W tym przypadku to znane powiedzenie jest w pełni na miejscu. Jeśli chcemy znaleźć odpowiedni skup aut Szczecin jest miejscem, gdzie możemy w bezpieczny i profesjonalny sposób wycenić i sprzedać posiadany samochód. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze płytki do łazienki
Najlepsze płytki do łazienki
Nowoczesna łazienka powinna zapewniać wysoką funkcjonalność oraz wygodę użytkowania dla wszystkich domowników. Mamy obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz do […]
Jaką bramę garażową wybrać?
Jaką bramę garażową wybrać?
W każdym garażu wolnostojącym niezwykle istotną rolę odgrywa brama wjazdowa. Chroni ona bowiem przechowywany samochód przed kradzieżą i jednocześnie niweluje […]
Pokój dziecięcy – jak go wyposażyć?
Pokój dziecięcy – jak go wyposażyć?
Pokój dziecięcy urządzamy zazwyczaj jeszcze wtedy, kiedy potomek jest jeszcze w brzuchu mamy, lub niedługo po tym, jak przyjdzie na […]
Wystrój przyjazny klientowi
Wystrój przyjazny klientowi
Nietrudno zauważyć, że Polacy coraz chętniej spędzają wolny czas poza domem. Wyjścia do kawiarni, czy też restauracji to obecnie jeden […]