Ogród i dom

Jak wybrać trampolinę?

Marzenie każdego dziecka i pewnie niejednego dorosłego – trampoliny do ogrodu stały się ostatnimi czasy bardzo popularne i można je spotkać prawie na każdym podwórku. Nic dziwnego, swobodne skakanie sprawia niesamowitą frajdę, a gdy można to robić w towarzystwie i na świeżym powietrzu, zabawie nie ma końca.

Zalety treningu na trampolinie

Taka forma aktywności fizycznej posiada mnóstwo walorów:

  • skoki angażują różnorodne grupy mięśni, przez co trening staje się efektywny
  • wystarczy kilkanaście minut dziennie, aby spalić mnóstwo kalorii – ten fakt docenią osoby dbające o linię
  • aktywność ruchowa powoduje wydzielanie endorfin, które nazywamy hormonami szczęścia – ćwicz więc nie tylko dla ciała, ale i dla ducha
  • dobra zabawa i forma wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny – oderwijcie się na chwilę od smarfonów i komputerów

Trampolina – ważne uwagi

Planujesz sprawić sobie i najbliższym atrakcję w postaci trampoliny i zastanawiasz się, jakie parametry należy wziąć pod uwagę przy wyborze sprzętu? Oto kilka kluczowych kwestii.

Maksymalne obciążenie – zweryfikuj jaka jest dopuszczalna liczba kilogramów, którą można obciążyć trampolinę. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Nie ignoruj zaleceń producenta.

Zabezpieczenie przed wypadnięciem – siatka do trampoliny z zamkiem będzie spełniać nie tylko swoją rolę zabezpieczającą przy szalonej zabawie ale też dzięki zamkowi pozwoli na szybkie i proste wejście lub wyjście z trampoliny

Wiesz już czym się kierować przy doborze sprzętu. Teraz pozostaje tylko korzystać do woli (ale zawsze z rozsądkiem) z nowego zakupu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 10 =