Wypoczynek i hobby

Skoki spadochronowe w tandemie – jak to wygląda?

Skok ze spadochronem to niesamowita przygoda. Marzenie wielu osób, swobodnie szybować nad Ziemią. Podnosi adrenalinę i dostarcza mocne wrażenia. Idealnym rozwiązaniem spróbowania tego sportu są skoki ze spadochronem w tandemie.

Pierwszy raz

Spadanie z wysokości 4000 metrów to niezwykłe emocje. Podczas skoku ze spadochronem można osiągnąć prędkość ponad 200 km na godzinę. Jeśli ktoś nigdy nie skakał ze spadochronem to dobrym rozwiązaniem są skoki tandemowe Opole to piękne i malownicze tereny, które sprawdzą się doskonale na tą pierwszą przygodę. Nie potrzeba doświadczenia. Skok odbywa się z instruktorem, ma on na swoich plecach specjalny podwójny spadochron. Uczestniczy przymocowani są do siebie za pomocą specjalnych pasów. Samolot wzbija się na wysokość około 4000 m, skoczkowie wyskakują ubrani w specjalną uprząż. Spadochron zostaje rozłożony na wysokości około 2000m. Wszystkim zajmuje się instruktor, zadaniem towarzysza jest wykonywanie jego prostych poleceń.

Jak się przygotować?

Do skoku ze spadochronem nie trzeba specjalnego przygotowania. Należy założyć wygodne ubranie. Idealnie sprawdzą się wiązane buty, takie które nie spadną podczas lotu. Biżuterię, zegarek najlepiej zostawić w domu. Okulary to nie problem, wystarczy założyć gogle ochronne. Często organizatorzy skoków mają do dyspozycji specjalne kombinezony do założenia na odzież. Skoki ze spadochronem w tandemie to niezapomniana ogromna radość i ekscytacja. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 17 =