Zdrowie i medycyna

Sytuacje, w których pomoc psychiatry jest konieczna

W obecnych czasach życie pędzi do przodu z ogromną prędkością. Nie jest więc niczym dziwnym, że niektóre osoby nie są w stanie wytrzymać tego tempa. Konieczność podejmowania bardzo trudnych decyzji w bardzo krótkim czasie powoduje, że niejedna osoba nie jest w stanie znieść tak wysokiego poziomu stresu. To z kolei powoduje, zwłaszcza w młodym wieku, różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Z jednymi można sobie poradzić samemu, inne wymagają rozmowy z psychologiem, są jednak też takie, które wymagają pomocy psychiatry.

Terapia farmakologiczna

W przypadku pewnych zaburzeń psychicznych, zwłaszcza z grupy lękowej, może być konieczność zastosowania środków farmakologicznych. Psychiatrzy decydują się na to wtedy, gdy pacjent nie jest w stanie samodzielnie wykonywać zadań, które otrzymuje w ramach terapii poznawczo-behawioralnej. Najlepsze efekty przynosi połączenie tych dwóch typów leczenia, a więc poznawczo-behawioralnego oraz farmakologicznego. Nie znaczy to jednak, że pacjent nie musi włożyć w leczenie także swojej własnej pracy.

Uzależnienie od używek

Innym częstym powodem, przy którym nie obejdzie się bez pomocy psychiatry, jest popadnięcie w różnorakie uzależnienia. Może to być alkohol, narkotyki, a także inne używki. Tutaj również konieczne jest podawanie pacjentowi farmakoterapii, która spowoduje między innymi uwolnienie od uzależnienia fizycznego, który powoduje większość używek. Dodatkowe informacje o pomocy psychiatry można znaleźć na http://centrum-ja.com.pl/psychiatra/.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =