Sposób życia i styl

Jak sobie radzić z wypadającymi włosami?

Domowe metody i specjalistyczne zabiegi

Wypadające włosy to problem estetyczny, który dotyka coraz więcej osób. Walkę z łysieniem większość osób zaczyna od wypróbowania domowych sposobów. Jeżeli wypadanie włosów jest spowodowane niewłaściwym trybem życia lub przewlekłym stresem, pomóc może zmiana nawyków żywieniowych i zastosowanie popularnych suplementów diety. Pomocne w walce z wypadaniem włosów mogą być również różnego rodzaju szampony i odżywki dostępne w aptekach i drogeriach.

Jeśli domowe metody okażą się nieskuteczne, rozwiązaniem mogą być specjalistyczne zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej. Do popularnych zabiegów należy m.in. mezoterapia igłowa, polegająca na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie przygotowanego preparatu zawierającego witaminy i minerały.

Zadaniem preparatu jest odżywienie skóry i stymulacja wzrostu włosów. Innym popularnym zabiegiem jest ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym lub komórkami macierzystymi pozyskanymi z krwi pacjenta. Nowością jest peptydowa terapia włosów oparta na siedmiu peptydach oraz kwasie hialuronowym.

Uzupełnianie włosów bez ingerencji chirurga

Chociaż domowe metody i specjalistyczne zabiegi mogą przyczynić się do poprawy gęstości włosów, nie zawsze są skuteczne. Nie sprawdzają się zwłaszcza w sytuacjach, gdy podłożem łysienia jest choroba. Osoby, które nie potrafią poradzić sobie z wypadającymi włosami, mogą zdecydować się na noszenie peruk. W sprzedaży znaleźć można zarówno peruki damskie, jak i męskie, różniące się między sobą ceną oraz jakością wykonania.

Warto również przyjrzeć się bliżej nieco nowocześniejszemu rozwiązaniu.
Niechirurgiczne uzupełnianie włosów w Poznaniu to metoda nieinwazyjna i bezbolesna. Doskonale sprawdza się zarówno w łysieniu plackowatym, jak i całkowitym. W zabiegu tym włosy są mocowane do skóry głowy na specjalnej siateczce. Założone implanty wyglądają naturalnie i pozwalają prowadzić normalne życie.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 11 =