Sposób życia i styl

Odpowiednia pielęgnacja – ważny element utrzymania koloru na włosach

Piękny, intensywny kolor włosów to marzenie każdej kobiety. Niestety często zdarza się, że po kilku myciach farba się wypłukuje, a kolor płowieje. Dodatkowo włosy stają się suche i matowe. Warto dowiedzieć się, jak dbać o włosy farbowane, aby przez długi czas cieszyć się pięknymi, lśniącymi włosami.

Jak dbać o włosy farbowane?

Podstawą dobrej kondycji włosów farbowanych jest używanie kosmetyków, które zawierają substancje przedłużające trwałość i chroniące kolor. Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów dedykowanych do włosów po koloryzacji. Do mycia najlepiej wybrać szampon delikatny, bez silnych detergentów. Dzięki niemu nie zostanie zaburzona gospodarka hydro-lipidowa, a włosy będą lśniące i odpowiednio nawilżone. Warto pamiętać, że włosy farbowane powinno myć się co dwa, trzy dni, ponieważ częsty ich kontakt z wodą może przyspieszyć wypłukiwanie się koloru.

Bardzo ważne jest także stosowanie odpowiednich odżywek. Panie, które rozjaśniały włosy powinny stosować odżywkę do włosów blond, która zapobiegnie żółknięciu koloru. 1-2 razy w tygodniu na farbowane pasma dobrze jest nakładać odżywkę, która dodatkowo wzmocni i odżywi włosy. W słoneczne dni warto zainwestować w kosmetyki zawierające filtry UV, ponieważ intensywne słońce może także sprzyjać płowieniu koloru. Trzeba pamiętać, że nawet najlepsze kosmetyki nie będą skutecznie, jeśli nie będą stosowane regularnie. Jedynie systematyczna pielęgnacja przyniesie oczekiwane efekty w postaci pięknych włosów i mocnego koloru

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 3 =